Modele samolotów zdalnie sterowanych dla początkujących - który wybrać?

Modele samolotów zdalnie sterowanych dla początkujących - który wybrać?

modele samolotów

W naszym sklepie możecie znaleźć państwo ponad 200 modeli samolotów RC. Z tego powodu chcieliśmy stworzyć artykuł, który pomoże państwu w wyborze odpowiedniego modelu dla początkujących

Jaki model samolotu wybrać?

Naszym zdaniem najważniejszym kryterium podczas wyboru odpowiedniego modeli samolotu jest poziom zaawansowania i umiejętności osoby, która będzie nim latać. Szkoda pieniędzy na drogi model, który podczas pierwszego lotu wyląduje na drzewie. Osoba doświadczona zaś, będzie się czuć nieco znudzona zbyt prostym modelem dla początkujących, który służy do nauki.

Modele samolotów dla początkujących

 

W naszym sklepie możecie państwo znaleźć samoloty do nauki latania. Nie wymagają one zaawansowanej obsługi i można dzięki temu szybko oswoić się z pilotowaniem. Takie konstrukcje zazwyczaj posiadają funkcję "wirtualnego trenera" niwelując wpływ wiatru i turbulencji na sterowanie modelem (bardzo duże ułatwienie na początku przygody z lataniem). Modele dla początkujących różnią się od reszty także dużą wytrzymałością i prostą budową, która przetrwa niejedną kraksę i lądowanie na drzewie. Cechuje je również lekka konstrukcja.


 Bardziej zaawansowane konstrukcje wymagają zazwyczaj samodzielnego złożenia, sklejenia i montazu silnika, serw itd. Dla początkujących może to być nieco męczące i zniechęcające, dlatego też zazwyczaj są one już gotowe. Po rozpakowaniu należy jedynie złożyć skrzydła, kupić baterie do pilota (aparatury sterującej) i naładować akumulator ładowarką dostępną już w zestawie.

 

Model RC Hobbyzone Duet 523mm - RTF

Model hobbyzone duet 523 mm rtf

 

Model ten posiada jak już wspomnieliśmy wcześniej funkcję wirtualnego asystenta lotu, cechuje go cicha praca i zdejmowane podwozie (dzięki tej funkcji możemy nauczyć się lądować np. na trawie bez uszkadzania elementów podwozia). W zestawie zawiera wszystko, co niezbędne do rozpoczęcia przygody z lataniem.

 

Model RC Firstar FPV 758mm

 

model firstar 758mm

 Przemyślana konstrukcja napędu, który zazwyczaj jest on umiejscowiony na dziobie bądź skrzydłach. Tutaj znajdziemy go z tyłu kadłuba co czyni go niemal niezniszczalnym. Trudno uszkodzić skrzydło bądź silnik w takim miejscu. Bardzo lekki model. Można nim szybować na niskich obrotach. Potrafi jednak także pokazać "pazur" i jak na model dla początkujących lata całkiem imponująco. Można to z resztą zobaczyć na prezentacji od producenta:

 

  Model RC Sky-King 750mm

model sky king 750mm

Model od firmy WLToys. Kolejna konstrukcja dedykowana dla osób początkujących. Prosta konstrukcja, gotowy do lotu po kilku minutach od wyjęcia z pudełka. W zestawie pilot z bardzo prostą obsługą. Tutaj także śmigło położone jest za kadłubem czyniąc je niemożliwym do uszkodzenia. Waga bez akumulatora to imponujące 100 gram. Długość modelu: 565mm, rozpiętość skrzydeł: 750mm.

 

Przedstawiliśmy wam 3 modele z całkowicie różnych firm do porównania. Każdy z nich jest lekki i prosty w obsłudze. Nie oznacza to jednak że latanie tymi modelami jest nudne! Wręcz przeciwnie. Jest to świetne doświadczenie wprowadzające w świat modeli większych rozmiarów (w naszym sklepie znajdziesz również konstrukcje o rozpiętości 3 metrów!), innej budowie (drewno balsowe, sklejka modelarska itd.) i napędzie (elektryczne, spalinowe).


 Modele dla początkujących są także świetnym pomysłem na prezent dla dziecka. Nieskomplikowana konstrukcja pozwoli mi na skupienie się na czerpaniu przyjejmności z lotu i możliwe, że ukształtuje jego przyszłe hobby.