Dron z kamerą - Porównanie dronów z podglądem na żywo

Z racji coraz większego zainteresowania gotowymi konstrukcjami dronów, które są gotowe do lotu zaraz po wypakowaniu z pudełka, postanowiliśmy zrobić porównanie dronów dostępnych w naszym sklepie z różnych kategorii cenowych. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Zakładamy, że osoby czytające ten artykuł są początkującymi w tej dziedzinie i nie miały wcześniej żadnej styczności z lataniem dronami. 

Kategoria z wszystkimi dronami z kamerą dostępna w naszym sklepie jest tutaj: Drony z kamerą

 

Drony z kamerą dla dzieci / początkujących

Większość dronów z tej kategorii do tzw. quadrocoptery. Oznacza to konstrukcje oparte na 4 ramionach na których osadzone są silniki wraz ze śmigłami. To najprostsza konstrukcja, najłatwiesza do nauki latania oraz najtańsze rozwiązanie w przypadku zakupu elementów zastępczych podczas wystąpienia pierwszych kraks i wypadków. 

 

Dron WLToys Q343 WiFi  - Mini dron z kamerą FPV

Dron z kamerą FPV dla dzieci

Dron Q343 jest świetną zabawką dla dziecka i w pewnym stopniu dla początkujących. Jego miniaturowe rozmiary pozwalają na zabranie go gdziekolwiek tylko chcemy. Pomimo swoich niewielkich wymiarów, ma w sobie wiele funkcji ułatwiających lot początkującym. Znajdziemy tutaj tzw. tryb headless - dzięki niemu nie musimy martwić się o utratę orientacji w czasie lotu (czy dron ustawiony jest w przodem, tyłem czy bokiem w naszą stronę).

 Znajdziemy tutaj też możliwość wykonywania akrobacji powietrznych 360 stopni, funkcję automatycznego powrotu i funkcję zawisu w powietrzu. Dron ten jest dość prosty w obsłudze. Dużą zaletą jest również to, że nie potrzebujemy pilota do sterowania. Wystarczy pobrac jedynie aplikację od producenta na nasz telefon i możemy latać wraz z podglądem kamery z drona na żywo.

 Jego wadą mogą okazać się malutkie wymiary, które po opanowaniu pierwszych manewrów mogą okazać się niewystarczające. Z drugiej strony daje nam to jednak możliwość latania na halach, w pomieszczeniach itd.  Kolejne minusy to kamera, która nie jest zachwycających parametrów a także czas lotu - kilka minut. Producent musiał organiczyć wagę modelu, dlatego też zainstalowana jest w nim jedna z najmniejszych baterii. Jego cena waha się w przedziale 150-200 złotych. Możesz kupić go w naszym sklepie tutaj.

Dron Syma X11C z kamerą 2.0MP

Dron z kamerą HD

Tutaj mamy już drona o nieco większych wymiarach. Dodatkowymi atutami są: większa kamera i osłona na śmigła. Jest zainstalowana większa bateria, jednak ciągle nie wpływa to specjalnie na wydłużenie czasu lotu. Większe silniki i śmigła generują więcej mocy. Da nam to więcej frajdy, jednak czas lotu nadal organicza sie do 7-10 minut. Warto dokupić do takiego zestawu dodatkową baterię aby można było ją wymienić i nadal cieszyć się lotem.

 Po co takiemu małemu dronowi osłony na śmigła? To bardzo proste. Przy pierwszych próbach lotu możemy niefortunnie uderzyć w ścianę, drzewo itd. i tym samym uszkodzić wirujący z dużymi obrotami zespół napędowy. Gdy mamy założone osłony to w zmniejszymy uszkodzenia a w najlepszym przypadku unikniemy zniszczeń - osłony zamortyzują zderzenie i dron odbije się od przeszkody. Quadrocopter ten ma także oświetlenie LED, które pozwala latać po zmroku. W zestawie znajdziemy również kontroler w formie pilota. Dron ten to wydatek z rzędu 180 - 230 złotych. Więcej informacji możesz przeczytać na stronie sklepowej, gdzie możesz go również zakupić: tutaj

Dron Syma X5HW z kamerą FPV


Dron Syma X5HW z kamerą FPV

Dron X5HW to dron o większych wymiarach z funkcją narywania filmów i robienia zdjęć. Również sprzyja początkującym z racji wbudowanych elementów opisywanych przy wcześnych modelach plus wbudowany barometr, czyli czujnik ciśnienia pozwalający na utrzymywanie stałej wysokości w czasie lotu. Do zadania pilotującego pozostaje jedynie sterowanie kierunkiem lotu oraz kamerą.

 Wysokie podwozie pozwala na lądowanie np. na trawie. Warto zauważyć że dron X5HW został wyprodukowany przez firmę SYMA, która jest wiodącym producentem dronów z tej półki. Firma ta w swoim asortymencie posiada bardzo szeroki zakres modeli co dowodzi ciągłej kontroli jakości wypuszczanych przez nią modeli. W zestawie znajdziemy kontroler wraz z uchwytem pozwalającym na zamontowanie telefonu umożliwiającego podgląd z kamery na żywo. Dron ten to wydatek rzędu 300 złotych. Można go nabyć tutaj.

Drony z kamerą ze średniej półki cenowej

Przechodzimy do nieco lepszych jakościowo dronów, które umożliwiają wykorzystywanie większej ilości funkcji oraz wymagające nieco większego doświadczenia w pilotowaniu. Przedstawimy produkty w cenie ponad 400 złotych. W tym przedziale znajdziemy drony z kamerą HD, które potrafią zaskoczyć jakością wykonanych zdjęć i filmów. Wciąż nie są to drony do profesjonalnego nagrywania z powietrza, jednak uważamy, że dla amatorskiego nagrywania filmów powinny być wystarczające. 

Dron Galaxy Visitor 6 kamera HD z WiFi

Dron Galaxy Visitor 6 kamera HD z WiFi

Dron Galaxy Visitor 6 jest świetną konstrukcją, która spodoba się również początkującym. Sterowanie nim odbywa się za pomocą pilota, który bardziej przypomina już profesjonalną aparaturę. Na kontrolerze mocujemy swojego smartphona i możemy odbierać sygnał wideo z drona za pomocą połączenia WiFi. Warto zwrócić uwagę na to, iż zadbano tutaj o takie szczegóły jak osłona przeciw-słoneczna nad mocowaniem telefonu. Poprawia to znacznie sterowanie modelem w słoneczne dni.

 Jak w przypadku poprzednich modeli, Galaxy Visitor 6 jest kompletnie złożony. Należy jedynie wyjąć go z pudełka, naładować baterię, pobrać aplikację na telefon i możemy ruszać w teren! Warto zauważyć, że takim dronem nie polatamy raczej w pomieszczeniach a tym bardziej w domu! Z racji jego gabarytów, na początku zalecamy przestrzeń wolną od drzew i innych przeszkód aby nie stracić go z oczu. za przyjemność latania tą konstrukcją musimy zapłacić w okolicach 450-550 złotych. Więcej informacji o nim znajdziesz na stronie sklepowej: tutaj

Dron Hubsan X4 H502E

Dron Hubsan X4

Konstrukcja może nieco mniejsza od wyżej prezentowanej, jednak nie tylko rozmiar ma tutaj znaczenie. Model ten posiada funkcje, które można przyrównać do konstrukcji z wyższej półki jak chociażby stabilizacja za pomocą sygnału GPS, powrót do punktu startu i wiele innych. Wbudowany GPS pozwala na cieszenie się lotem bez względu na jakim stopniu zaawansowania jesteś.

 Jeśli zyskasz już nieco doświadczenia w lotach FPV to ten dron będzie miał Ci jeszcze trochę do zaoferowania. Nagrywanie w jakości 720p pozwala na uzyskanie filmów w dobrej jakości. Model ten posiada także całkiem dobry zasięg, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na nieco więcej i wzbić się troszkę wyżej. Jego cena to 600 złotych i kupić można go w naszym sklepie tutaj

Dron Hubsan X4 H502S

Dron Hubsan X4 H502S

Prezentujemy po raz kolejny model H502, tym razem w wersji E. Dron ten ma już lepsze parametry oraz dodatkowe funkcje jak chociażby tryb follow me umożliwiający ustawienie konfiguracji w taki sposób, aby dron podążał za nami w powietrzu mogąc jednocześnie nagrywać świetne ujecia. Jest on już nieco droższy. Znajdziemy go w cenie 1000 złotych tutaj

Drony z kamerą z wyższej półki

Dotarliśmy do pułapu dronów powyżej 1000 złotych. W tej kategorii królują głównie drony do bardziej profesjonalnych zastosowań jak chociażby nagrywanie filmów, reklam itd. 

Yuneec Breeze Selfie dron z kamerą w jakości 4K

Yuneec Breeze

 Sama jego budowa zewnętrzna zachęca do polatania. Znajdziemy tutaj kamerę w jakości 4K, którą producent reklamuje jako idealną do... SELFIE! Możliwe jest skonfigurowanie także kilku innych trybów jak tryb podążania, krążenia wokół nas w powietrzu czy jak na drona przystało, tryb pilot umożlwiający nam pełną kontrolę nad dronem.

 Jednak drony z tej półki cenowej nie nadają się już raczej do "szaleństw" typu wyścigi dronów. Elektronika i konstrukcja została zoptymalizowana w taki sposób aby umożliwić jak najdłuższe przebywanie w powietrzu i nagrywanie obrazu w możliwie jak najlepszej jakości bez zacięć, szumów i innych jakichkolwiek zakłóceń obrazu. Cena waha się w zakresie 1300-1500 złotych. Więcej informacji o tym Yuneec Breeze możecie przeczytać tutaj