Model: 7344
Realizacja zamówienia: 1 dni

Pilot 4-kanały 315 MHz - zasięg 300m - 2262:2272 M4

modul radiowy pilot 4 kanaly 315 mhz


 Opis

  

 

 Pilot ma wysuwaną antenę, co znacznie poprawia jego zasięg, jednocześnie czyniąc go bardziej poręcznym. Dzięki przysłonie na przyciski unikniemy przypadkowego wciśnięcia któregoś z klawiszy, gdy pilot np. będzie w kieszeni z innymi przedmiotami lub gdy znajdzie się w damskiej torebce, albo kiedy wpadnie w ręce dzieci. Nadajnik posiada zamontowaną baterie, a więc jest on gotowy do użytku zaraz po rozpakowaniu.

 Odbiornik zasilany jest napięciem 5V DC, a jego piny sygnałowe zmieniają swój stan logiczny w zależności od wciśniętego przycisku na pilocie. Dzięki zastosowaniu wyjść cyfrowych moduł ten staje się wygodny w użytkowaniu, gdy chodzi o podłączenie go pod mikrokontroler ale i nie tylko. Zasada funkcjonowania jest prosta gdy moduł nadajnika nie wysyła żadnego sygnału wtedy wyjścia  odbiornika mają wartość logiczną 0.

  Gdy wciśniemy odpowiedni przycisk kanału na pilocie, wtedy wyjście tegoż kanału zmieni swój stan na logiczną 1 a więc na pinie danego kanału pojawi się napięcie, którym zasilany jest układ, czyli 5V.

Dodatkowo oprócz danego kanału stan 1 pojawi się również na pinie oznaczonym jako: VT. Pin ten zmienia swój stan na wysoki po wciśnięciu każdego z przycisków na pilocie.

 • Zestaw ten składa się z dwóch modułów:
  • nadajnika, którym jest czterokanałowy pilot z przysłoną na przyciski.
  • odbiornika, którym jest niewielka płytka z układem scalonym, anteną i siedmioma wyprowadzeniami.

Bardzo prosty interfejs cyfrowy sprawia że moduł można podłączyć od razu do wyprowadzeń cyfrowych większości mikrokontrolerów i zestawów dostępnych na rynku: STM32Discovery, Raspberry Pi oraz Arduino.

 
 

 Dane techniczne

  

 • Napięcie zasilania: 5 V
 • Częstotliwość pracy: 315 MHz
 • Wyjścia cyfrowe - zmiana stanu logicznego po wciśnięciu klawisza
 • Liczba przycisków: 4
 • Układ odbiornika SC2272
 • Wymiary: 43 x 23 x 7 mm (bez złącz)
modul radiowy pilot 4 kanaly 315 mhz

 Obsługa 

  

 Obsługa ogranicza się tylko do podpięcia odpowiednich pinów, a więc pin VCC podpinamy pod zasilanie 5V DC a pin GND pod masę układu. Następnie odpowiednio piny od D0 do D3 są wyjściami odpowiednich im kanałom na pilocie: D0 jest to kanał A na pilocie, D1 kanał odpowiadający przyciskowi B na nadajniku, pin D2 odpowiada przyciskowi C i ostatni pin D3 przypisany jest do przycisku C na układzie nadawczym. Po wciśnięciu przycisku i odebraniu sygnału przez odbiornik zmienia on stan odpowiedniego kanału na jego wyjściu. Moduł można podłączyć np. pod Arduino, bądź inny mikrokontroler i zaprogramować go tak aby po zmianie stanu któregoś z wyjść włączał lub wyłączał diody tak jak to przedstawiono to w filmie instruktażowym, lub coś innego według uznania i potrzeb użytkownika. Minimalny zasieg to 50m. a maksymalny mocno uzależniony od środowiska, zakłóceń i odpowiednich anten nadawczo odbiorczych.

 

Odbiornik Pilot
D0 A
D1 B
D2 C
D3 D

  

 W zestawie 

  

 • Moduł odbiornika + pilot - 1 szt. 
 

Pliki

 
 

Schemat połączenia do Arduino

 Schemat połączenia modułu do Arduino

 

Materiały wideo

Napisz opinię
2016-09-12 11:55:18 - Maciek

Przedmiot zgodny z opisem i w pełni sprawny.

Ocena 5.00

Cena produktu: 
Jakość wykonania: 
Wygląd i wrażenia ogólne: 
Opis produktu i zdjęcia na stronie: 

Zalety

parametry techniczne
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...