Darmowy zwrot
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
- Stan:Nowy
- Producent:bez marki
- Model:315MHz
- Rodzaj:inny
Pilot 4-kanały 315 MHz - zasięg 50m - 2260:2272 M4

Opis
Pilot ma wysuwaną antenę, co znacznie poprawia jego zasięg, jednocześnie czyniąc go bardziej poręcznym. Dzięki przysłonie na przyciski unikniemy przypadkowego wciśnięcia któregoś z klawiszy, gdy pilot np. będzie w kieszeni z innymi przedmiotami lub gdy znajdzie się w damskiej torebce, albo kiedy wpadnie w ręce dzieci. Nadajnik posiada zamontowaną baterie, a więc jest on gotowy do użytku zaraz po rozpakowaniu.
Odbiornik zasilany jest napięciem 5V DC, a jego piny sygnałowe zmieniają swój stan logiczny w zależności od wciśniętego przycisku na pilocie. Dzięki zastosowaniu wyjść cyfrowych moduł ten staje się wygodny w użytkowaniu, gdy chodzi o podłączenie go pod mikrokontroler ale i nie tylko. Zasada funkcjonowania jest prosta gdy moduł nadajnika nie wysyła żadnego sygnału wtedy wyjścia odbiornika mają wartość logiczną 0.
Gdy wciśniemy odpowiedni przycisk kanału na pilocie, wtedy wyjście tegoż kanału zmieni swój stan na logiczną 1 a więc na pinie danego kanału pojawi się napięcie, którym zasilany jest układ, czyli 5V.
- Zestaw ten składa się z dwóch modułów:
- nadajnika, którym jest czterokanałowy pilot z przysłoną na przyciski i układem SCT2260.
- odbiornika, którym jest niewielka płytka z układem scalonym, anteną i siedmioma wyprowadzeniami i układem PT2272.
Bardzo prosty interfejs cyfrowy sprawia że moduł można podłączyć od razu do wyprowadzeń cyfrowych większości mikrokontrolerów i zestawów dostępnych na rynku: STM32Discovery, Raspberry Pi oraz Arduino.
Dane techniczne
- Napięcie zasilania: 5 V
- Częstotliwość pracy: 315 MHz
- Wyjścia cyfrowe - zmiana stanu logicznego po wciśnięciu klawisza
- Liczba przycisków: 4
- Układ odbiornika PT2272
- Wymiary: 43 x 23 x 7 mm (bez złącz)

Obsługa
Obsługa ogranicza się tylko do podpięcia odpowiednich pinów, a więc pin VCC podpinamy pod zasilanie 5V DC a pin GND pod masę układu. Następnie odpowiednio piny od D0 do D3 są wyjściami odpowiednich im kanałom na pilocie: D0 jest to kanał A na pilocie, D1 kanał odpowiadający przyciskowi B na nadajniku, pin D2 odpowiada przyciskowi C i ostatni pin D3 przypisany jest do przycisku C na układzie nadawczym. Po wciśnięciu przycisku i odebraniu sygnału przez odbiornik zmienia on stan odpowiedniego kanału na jego wyjściu. Moduł można podłączyć np. pod Arduino, bądź inny mikrokontroler i zaprogramować go tak aby po zmianie stanu któregoś z wyjść włączał lub wyłączał diody tak jak to przedstawiono to w filmie instruktażowym, lub coś innego według uznania i potrzeb użytkownika.
Odbiornik | Pilot |
---|---|
D0 | A |
D1 | B |
D2 | C |
D3 | D |
W zestawie
- Moduł odbiornika + pilot - 1 szt.
Pliki
Schemat połączenia do Arduino

Materiały wideo
Odbiornik musi być zasilony a więc podłączony + i - zasilania.
NIE MOŻNA!!! Obciążalność tranzystorów to kilkadziesiąt mA. Można wysterować natomiast większe tranzystory tak jak zostało to pokazane w wpisie na naszym blogu! - https://abc-rc.pl/Jak-zrobic-tania-rozwojowa-platforme-mobilna-RC-blog-pol-1540896820.html
Witam. Moduły są dostrajane do nadajników jednak może się tak zdarzyć że sygnał z jednego pilota zostanie odebrany przez kilka odbiorników.
Witam. Niestety są to zestawy i ich nie rozdzielamy. Owszem po skopiowaniu będzie odbierał sygnał z obydwóch pilotów.
Witam. Tak jak w opisie i filmie prezentacyjnym, piny cyfrowe mają małą wydajność prądową i raczej nie przełączą przekaźnika, chyba że za pomocą modułu wysteruje się tranzystor a on przekaźnik :)
Witam. Miedziana w sensie przewód miedziany między 10 a 15cm.
Witam.
Piny cyfrowe niestety nie są wysokoprądowe, zaleca się do kilkudziesięciu milliamper ale zawsze można wykorzystać zwykły tranzystor bipolarny aby załączał diody :)
Witam.
Na płycie odbiornika znajduje się kondensator regulujący, proszę spróbować nadawać sygnał z pilota, mierzyć zmiany napięć na wyjściu z odbiornika i kręcić kondensatorem w jedną i drugą stronę aż odbiornik dostroi się do nadajnika.
Nie znalazłeś odpowiedzi? Skorzystaj z pomocy naszego EKSPERTA
Zadaj pytaniePorady ABC-RC
Jak zrobić tanią rozwojową platformę mobilną RC?
