Gadżety ułatwiające prace w kuchni

2021-01-08
Gadżety ułatwiające prace w kuchni

Siekacz ręczny do warzyw.

Siekanie warzyw potrafi być bardzo pracochłonnym zajęciem w kuchni. Obieranie i krojenie może zająć mnóstwo czasu przeznaczonego na gotowanie. Dodatkowo, nie trudno o skaleczenie, co tylko może skomplikować pracę w kuchni. Nie zapominajmy też o łzawiących przy krojeniu cebuli oczach lub specyficznym zapachu czosnku, który nie wszyscy lubią. Istny koszmar dla kucharza. W tej sytuacji wykorzystaj nasz pomocny gadżet kuchennyręczny siekacz do warzyw. Niepozorne urządzenie, które znacząco poprawi pracę w kuchni. Dzieki niemu bezproblemowo poszatkujesz warzywa ograniczając bałagan na swoim stanowisku pracy. Zaoszczedzisz przy tym także czas. 

Ręczny siekacz do warzyw będzie też idealnym akcesorium kuchennym jeśli masz w domu małego pomocnika, ale boisz się wręczyć mu nóż. Obsługa siekacza jest  prosta i bezpieczna, więc będzie on praktycznym i prawdziwym akcesorium kuchennym dla dziecka. Oczywiście nie należy zostawiać pociechy sam na sam z urządzeniem, czujne oko rodzica musi pilnować najmłodszych podczas prac w kuchni. W ten sposób gotowanie będzie będzie zarówno zabawą jak i nauką. 

Kubek z miarką. 

W czasie gotowania są momenty gdy ciężko zdać się na improwiazcję. Dowolność może skończyć się porażką, więc lepiej zadziałać bezpiecznie i nie improwizować. Mowa oczywiście o dobieraniu gramatury sładników. Przy gotowaniu można zaszaleć, jednak przy pieczeniu ciężko uratować niektóre pomyłki w odmierzaniu składników. Dlatego warto mieć praktyczny gadżet kuchenny jakim jest kubek z miarką. To lekkie i poręczne akcesorum może uratować nie jedną potrawę czy słodkość jaka powstaje w naszej kuchni. Kubek ten wykonany został z plastiku, dzięki czemu nie waży wiele i jest łatwy do mycia. Posiada także uchwyt i zaokrąglony dziubek, co znacząco uławia wykorzystanie go w kuchni. Dodatkowo wyposażony jest w kilka podziałek, dzięki czemu łączy w sobie kilka miarek. W naszym sklepie dostępne są trzy rozmiary kubka z miarką, 400ml600ml oraz 1000ml.

Ostrzałka do noży.

Nóż to podstawowy element każdej kuchni. Ponoć, o tym jakim jesteś kucharzem świadczy to w jakim stanie są noże których używasz. I nawet jeśłi masz już nasz ręczny siekacz do warzyw, nadal musisz dbać o swoje noże. Samo mcie noży to nie wszystko, musisz też dbać o ich ostrość. W końcu, nienaostrzonym nożem nic nie zdziałasz w kuchn. A nawet jeśi to zajmie Ci to o wiele więcej czasu. Dlatego właśnie Twojej kuchni potrzebna jest ostrzałka do noży. To niezwykle przydatny gadżet kuchenny, gdyż oprócz noży naostrzy także nożyczki.  

Do wyboru masz dwa rodzaje ostrzałki. Trzystopniowa ostrzałka ceramiczna idealnie sprawdzi się w kuchni gdy ostrza będą wymagały większej dokładności i mocniejszego naostrzenia. Płytki węglikowe i ceramiczne pozwolą naostrzyć noże lub nożyczki w sposób profesjonalny. Drugim roziwązaniem jest ostrzałka z przyssawką. Posiada ona jedną płytkę do ostrzenia. Jej lekość i niewielki rozmiar sprawiają, zę sprawdzi się nie tylko w domu ale także na wycieczce, kampingu czy przy łowieniu ryb. 

Uchwyt na worki na śmieci. 

Wszystko idzie w dobrym kierunku. Masz gadżety, masz chęci, zaczynasz gotować Jednak co z bałaganem? Nawet strając się go ograniczyć do minimum on i tak powstanie. Tak już działa przewrotność losu. Jak w najprostszy sposób poradzić sobie z odpadkami? Nasze kolejne akcesorium sprawdzi się ideanie. Ten gadżet kuchenny zdecydowanie ułatwi pracę w kuchni. Mowa o uchwycie wiszącym na worki na śmieci. Montowany na szufladzie lub szafce będzie idealnym rozwiązaniem dla odpadów powstających przy gotowaniu. Montując ich kilka, możesz w prosty sposób posegregować śmieci. Na sam koniec pracy worki wystarczy zdemontować i wyrzucić do odpowiednich kubłów. 

Ponadto, uchwyty te można śmiało wykorzystać poza kuchnią. W piwnicy czy nawet podczas przyjęcia w ogrodzie. Prosty montaż i niewielkie rozmiary dają mu możliwość zastosowania w wielu miejscach. 

Pokrywki do przechowywania żywności. 

Skoro wszystkie produkty, które nie nadają się już do użycia zostały wyrzucone, co zrobić z tymi, które zostały? Niektóre z nich nie potrzebują specjalnego przechowywania by pozostały świeże i zdatne do spożycia. Jednak te trudniejsze do przechowania trzeba w jakiś sposób zabezpieczyć. Sprawa może wydawać się prosta - woreczek czy folia alumioniowa dadzą radę. Niestety trwałość takiego przechowywnia nie zachwyca. Ponadto nie jest to ekologiczne rozwiązanie. To kolejne odpady z tworzywa sztucznego, które kumulują sie w zastraszającym tempie. Dlatego właśnie nasz kolejny gadżet jest tak praktyczny i przydatny - silikonowe pokrywki do żywności. Pokrywki te zamknąć mogą nie tylko pojemniki bez ich własnych zabezpieczeń. Ochronić przed zepsuciem mogą także owoce i warzywa same w sobie. Bez dodatkowcyh pojemników. Ponadto, dopasować je można do talerzy, kubków czy misek. Zestaw zawiera sześć silikonowych pokrywek różnego rozmiaru. To daje więcej możliwośći zabezpieczenia produktów. Rozciągliwy silikon z jakiego wykonane są pokrywki umożliwia dopasowanie ich do różnych powierzchni jakie mają zabezpieczyć. 

Sitko do odpływu. 

Gdy już skończysz przygodę w kuchni, a jedzenie jakie przygotowałeś staje się tylko wspomnieniem, czas na ostateczne porządki. Jeśli posiadasz zmywarkę, jesteś szczęśćiarzem. Jeśli nie, czeka Cię przygoda z zmywaniem naczyń. A skoro zmywasz naczynia to na pewno znasz ten moment gdy pozostałości po jedzeniu zbiorą się w odpływie uniemożliwiając wodzie spływanie. Chyba nikt nie lubi brudzić się przy wyciąganiu ich. Dlatego mamy na to prosty sposób - sitko do zlewu. To niepozorny ale sprytny gadżet kuchenny, który znacznie ułatwi pracę w kuchni. Wystarczy dobrać sitko odpowiadające naszym potrzebom i cieszyć się łatwością zmywania. Do dyspozycji mamy trzy sitka - okrągłę wklęsłe sitkomontowane na przysawkach sitko w kształcie gwiazdy lub korek do zlewu z sitkiem. 

Wszystkie sprawdzą się nie tylko w kuchennym zlewie ale takżę w łazience - w umywalce, wannie czy prysznicu. Nie tylko ułatwią wyrzucenie zalegających odpadków ale także ochronią odpływ przed zapchaniem. Dodatkowo mają jedną bardzo praktyczną funkcję - drobne elementy, na przykład biżuterii, nie zginą w odmętach odpływu jeśli przypadkowo ześlizgną się podczas mycia. 

Silikonowa myjka do naczyń

Skoro już jesteśmy przy temacie zmywania, nasz kolejny gadżet na pewno sprawdzi się w Twojej kuchni. Silikonowa myjka do naczyń posłuży nie tylko do zmywania ale i do innych czynności. Dzięki materiałowi z jakiego jest wykonana może służyć także jako łapka żaroodporna. Jej silikon jest bezpieczny dla skóry, a dzięki wypustkom z obu stron poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzenia bez obawy o porysowanie powierzchni z której ma on zostać zmyty. Dodatkowo, poza tradycyjnym przeznaczeniem, myjkę można wykorzystać do mycia warzyw czy owoców, a panie śmiało mogą uzyć jej do czyszczenia pędzli do makijażu. Utrzymanie samej myjki w czystości jest bardzo proste - wystarczy opłukać ją wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń, umyć ją w zmywarce lub wyparzyć. A dzięki haczykowi łatwo można ją zawiesić tak by łatwo ociekłą i wyschła.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixelpixelpixelpixel