Jak skonfigurować drona z telefonem?

2020-11-04
Jak skonfigurować drona z telefonem?

Konfiguracja drona to pierwszy krok, bez którego nie ma mowy o wykorzystaniu możliwości, jakie daje nam dany model. Oprócz samego urządzenia możliwe jest zsynchronizowanie go z urządzeniami multimedialnymi, co wpływa na większy komfort użytkowania, lepszą funkcjonalność i poprawia wygodę. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, aby Twój dron był kompatybilny ze smartfonem – zapraszamy do lektury.

Konfiguracja drona – pierwsze kroki

Dron to urządzenie, którego podstawą i nieodłącznym elementem są silniki oraz śmigła – połączenie to sprawia, że unosi się w powietrzu. Do sterowania używa się pilota, który należy uprzednio sparować z naszym modelem. Konieczne jest przeprowadzenie kalibracji, które wpływa na dokładność sygnały między pilotem, a dronem. Kiedy już zostanie odpowiednio przygotowany, można spokojnie przystąpić do połączenia go ze smartfonem. W tym celu niezbędne jest wyposażenie się w odpowiednią aplikację, której zainstalowanie umożliwia integrację tych dwóch urządzeń.

Zarządzenie dronem przez telefon

Kiedy na telefonie mamy już odpowiedni, pobrany z Internetu program, musimy przy pomocy wifi znaleźć naszego drona. Dostępne są rozmaite darmowe programy, które można legalnie pozyskać ze sklepu Google’a lub App Store. Po instalacji należy przejść do ustawień i połączyć aplikację z urządzeniem dzięki sygnałowi wifi. Po co to robić? Możliwość poglądu na ekranie smartfona to ogromne ułatwienie i wygoda, szczególnie jeśli dysponujemy modelem wyposażonym w kamerę. Wyświetlacz z powodzeniem zastępuje bowiem profesjonalny ekran, dzięki któremu możemy na bieżąco śledzić to, co zarejestruje oko kamery.

Łącząc dron z telefonem, nie tylko możemy śledzić online to, co dzieje się w trakcie lotu, ale niektóre aplikacje umożliwiają kierowanie urządzeniem. To szczególnie przydatne przy modelach dedykowanych najmłodszym, gdyż w przypadku problemów lub komplikacji, rodzic jest w stanie sprawnie przejąć kontrolę nad lotem. Nie inaczej dzieje się w przypadku produktów wyposażonych w GPS. Synchronizacja z telefonem usprawnia namierzenie i odnalezienie drona w przypadku zagubienia. Jeśli chcesz więc zapewnić sobie wygodę i nieporównywalnie lepszy podgląd – połączenie tych dwóch przyrządów to doskonały pomysł.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixelpixelpixelpixel