Jak wykorzystać pudełka z przegródkami?

2021-06-11
Jak wykorzystać pudełka z przegródkami?

Organizery z przegródkami różnią się między sobą znacznie. Ilością i wielkością przegródek do przechowywania. Niektóre są przeźroczyste, inne kolorowe. Są i takie gdzie każda przegródka podpisana jest dniem tygodnia dla łatwiejszej organizacji. Znajdziemy też organizery w przeróźnych kształtach - okrągłe, prostokątne czy kwadratowe. Nie podlega wątpliwości, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Jednak do czego je wykorzystać?

Porządek w warsztacie

Nie ważne czy jesteś złotą rączką, modelarzem czy o prostu masz w domu troche nakrętek, nakrętek czy gwoździ "w zapasie", musisz je zorganizować. Takie wykorzystanie organizera z przegródkami najprawdopodobniej jest pierwszym jakie przychodzi do głowy. I słusznie! Pudełko z przegródkami sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie. Zwłaszcza to w którym wielkość przegródek można dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu zmieszczą się w nim wszystkie rozmiary drobnostek jakie znaleźć można w domowym warsztacie. 

Segregacja klocków

Niezależnie od tego czy kupujesz klocki dla siebie czy dla swojej pociechy ich segregacja jest kluczowa. Jeśli trzymasz każdy zestaw spakowany osobno, sprawa jest prosta i bezproblemowa. Jednak jeśli Twoje (lub dziecka) hobby sięga dalej i chcesz budować samodzielnie, bez instrukcji i ograniczeń, najłatwiej będzie zacząć z rozdzielonymi elementami poszczególnych zestawów. Właśnie dlatego pudełka z przegródkami sprawdzą się do tego zadania perfekcynie. Dzięki nim możesz posegregować swoje klocki rozmiarami, kolorami czy też kształtami. Klucz ich segregacji zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 

Podział akcesoriów wędkarskich

A może Twoje hobby jest zupełnie inne? Jeśli wędkowanie jest tym co sprawia Ci przyjemność w wolnym czasie, na pewno są sytuacje gdzie też potrzebujesz odrobiny organizacji. Haczyki, spławiki, przynęty, wszystko to i zapewne więcej, potrzebuje miejsca do przechowywania. To rozwiązanie nie tylko wprowadzi ład do Twoich akcesoriów, ale także sprawi, że ich transport będzie o wiele wygodniejszy. Niewielkie pudełka z przegródkami bez wątpienia wprowadzą porządek w drobnych elementach Twojego sprzętu. 

Organizacja przyborów biurowych

Nawet jeśli Twoja praca nie jest związana z siedzeniem za biurkiem i pracą z dokumentami, na pewno znasz te sytuacje gdzie najdrobniejsze przybory biurowe powodują chaos. Spinasze, zszywki, pineski, a nawet zwykła taśma klejąca potrafią być utrapieniem. Dlaczego wiec nie dać im nowego miejsca dzieki organizerom z przegródkami? Dzięki temu znajdą swoje miejsce i nie będą prowadzić ataku na Twoje palce z ukrycia. W końcu, kto nigdy nie zranił się szukając czegoś wśród biurowych przyborów?

Przygotowanie leków

Dzięki niewielkiemu pudełku z siedmiona przegródkami przygotujesz leki swoje, lub swoich najbliższych. Każde okienko jest podpisane dniem tygodnia, co zapewni podział na konkretne dni. Tym samym nie będzie szansy na pominięcie dawki. Niezwykle proste i pomocne rozwiązanie. Zwłąszcza dla tych, któzy żyją w biegu jak i tych ciągle zapominających o wielu sprawach. Taki pojemnik śmiało można spakować do torebki czy plecaka. Dzięki temu wybierając się nawet w najkrótszą podróz nie ma konieczności zabierania ze sobą wielu niewygodnych pudełek. 

Przechowywanie przyborów do szycia

Podobno każdy, nawet samotny kawaler powinien mieć w domu chociaż podstawowy zestaw do szycia. Jednak często bywają one nieporęczne, za małe i niedługo po otwarciu panuje w nich chaos. Właśnie dlatego, może warto rozważyć przełożenie zawartości takiego zestawu do pudełka z przegródkami, tak by w przyszłości korzystanie z niego nie sprawiało problemu. To także sposób dla bardziej doświadczonych krawcowych na schowanie wszelkiej maści guzików, naparstków i innych potrzebnych do szycia drobiazgów. 

Organizacja akcesorii do handmade

A może znasz kogoś kto zajmuje się robótkami ręcznymi, które wymagają od niego posiadania niewielkich elementów? Przykłądowo koralików czy  inyych drobostek. Bez wątpienia są to akcesoria trudne do utrzymania w ładzie i porządku. Dlatego włąśnie organizer z przegródkami będzie dla nich idealnym rozwiążaniem. Pomoże posegregować i utrzymać w ładzie produkty, którymi tworzą. Tym samym praca stanie się łatwiejsza i o wiele przyjemniejsza. 

Przechowywanie ozdób do paznokci

Skoro już zeszliśmy na bardziej "babskie" aspekty wykorzystania, bez wątpienia znasz choć jedną kobietę, która sama dba o swoje paznokcie. Bez wizyt u kosmetyczki zapewne ma niezłą kolekcję ozdób i ozdóbek do wykorzystania. Przechowywanie ich może być problematyczne, a wkońcu żądna kobieta ot tak nie poprzestanie na zaledwie kilu wzorach. Dlatego właśnie niweielkie zakręcane słoiczki sprawdzą się idealnie by przechować takie ozdoby. Tym samym posegregują je, utrzymają w nich ład, a dodatkowo wybór ozdób będzie o prstszy. Jednak tylko nieznacznie. W końcu kobiety niemal zawsze mają problem z wyborem, taki urok. 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
Polecane
pixelpixelpixelpixel