2021-02-26

Narzędzia przydatne w domowym warsztacie

Niekórzy mają zdolności niczym MacGayver i nie mając dosłownie nic pod ręką zażegnają każdy kryzys jaki pojawi się w ich otoczeniu. Jednak nawet jeśli nie masz zapędów czy predyspozycji do zdobycia tytułu Majsterkowicza Roku, na pewno przychodzą momenty gdy musisz dokonać w domu choć drobnych napraw. Co warto mieć w takiej sytuacji w domowym warsztacie czy skrzyneczce z narzędziami?

Oczywiście ta lista nie jest w stanie w żaden sposób przygotować Cie na wypadek każdej awarii jaka może się wydarzyć w Twoim domu. Jednk bez wątpienia zawarte w niej narzędzia pomogą Ci poradzić sobie w dużej ich części. A może znajdziesz nowe zastosowanie dla naszych narzędzi? Takie na które nikt inny nie wpadłby? Jeśli tak, śmiało daj na o tym znać. Z chęcia dowiemy się do czego nasi klienci wykorzystują zakupione w naszym sklepie artykuły.

Śrubokręty 

Nie bez powodu wymieniane w liczbie mnogiej - wkręty posiadają różne rozmiary i różne zakończenia, dlatego właśnie jeden śrubokręt w domowym warsztacie nie wystarczy. Najrozsądniej jest zaopatrzyć się w większą ilość różnych wkrętaków. Jednak jak dobrać odpowiednie? Które bedą potrzebne najczęściej, a które mogą zupełnie się nie przydać? Szkoda czasu na zastanawianie i nerwów na wybieranie, wystarczy wyposażyć swój warsztat w zestaw śrubokrętów z wymiennymi końcówkami. W ten sposób wszystkie potrzebne wkręty znajdziemy zawsze w jednym miejscu. Do wyboru mamy zestaw precyzyjnych wkrętaków z sześćdziesięcioma różnymi bitami do wymienienia. Całość zamknięta jest w pudełeczku co pozwoli utrzymać porządek wśród wymiennych końcówek. Drugą opcją jest nieco mniejszy zestaw wkrętaków z dwudziestoma pięcioma końcówkami. Schowane w niewielkim etui sprawdzą się zarówno w domu, podróży czy pikniku. Dla kogoś kto nie ma zbyt wielkiej styczności z naprawami jest to idealne rozwiązanie. 

Kombinerki

W niektórych sytuacjach są niczym przedłużenie ręki, jednak bardziej precyzyjne. Bez nich praca w warsztacie czy przy drobnych naprawach może być niezwykle uciążliwa. Doskonale poradzą sobie z wyciągnieciem krzywo wbitego gwoździa. Równocześnie sprawdzą się także przy przykręcaniu lub odkręcaniu mniejszych elementów, które ciężko byłoby przytrzymać samymi palcmi. Dzięki rozwarciu szczęk na trzydzieści trzy milimetry, kombinerki poradzą sobie także z przytrzymaniem większych elementów. Dodatkowo szczypce uniwersalne mogą przecinać przewody oraz druty. 

Poziomica

Bez względu na Twoje uzdolnienia w kwestii majsterkowania, poziomica jest czymś czego potrzebujesz. Nawet najlepsi nie będą w stanie w każdym przypadku stwierdzić czy montowane elementy znajdują się idealnie w linii prostej. Nasz sklep oferuje Ci idealne rozwiązanie jakim jest poziomica laserowa. Poza nią, urządzenie posiada standardową miarę o długości czternastu centymetrów, zwijany metr oraz liabelle wyznaczającą pochylenie urządzenia. Poziomica przyda się nie tylko przy zawieszaniu elementów na ścianach ale także przy poziomowaniu mebli czy urządzeń. 

Nożyk uniwersalny

Nóż to rzecz niezywykle uniwersalna, przydaje się przy drobnych naprawach - odcieciu folii, przycięciu taśmy czy snurka. Jednak po co tracić czas na szukanie noża w kuchni czy ryzykować jego zgubienie lub stępienie? Wystarczy zaopatrzyć swój warsztat w nożyk uniwersalny. Dodatkowym plusem takiego nożyka są wymienne ostrza, które dodatkowo można odłamywać kawałek po kawałku gdy przestaną ciąć. Gdy ostrze się skończy wystarczy wymienić je na nowe.

Latarka czołowa

Nikt nie wybiera pory dnia czy miejsca gdzie dochodzi do awarii. Więc co w przypadku gdy w środku nocy dojdze do awarii gdzie nie będzie prądu? Albo gdy usterka wystąpi w miejscu gdzie nie ma oświetlenia? Idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie latarka czołowa. Sprawdzi się idealnie  w domowym warsztacie. Dzięki niej zyskasz oświetlenie w każdym miejscu, a dodatkowo Twoje ręce będą wolne. Dzięki temu możesz skupić się całkowicie na pracy. Latarka czołowa LED jest gadżetem obowiązkowym w Twoim dodmowym warsztacie. Dodatkowo, przyda się także w plenerowych wyprawach, campingu czy nocowaniu w namiocie. 

Pistolet z klejem na gorąco

Niektóre awarie są wyjątkowo proste do naprawienia.Wystarczy odrobina kleju by usunąć usterkę. Tutaj jednak pojawia się pytanie - jaki klej wybrać? I co w przypadku gdy aplikacja kleju musi być wyjątkowo precyzyjna? Nic prostszego, pistolet do kleju na gorąco poradzi sobie rewelacyjnie. Dzięki niewielkiej końcówce sprawdzi się idealnie do większych jak i mniejszych awarii. Dodatkowo, dzięki dużemu wyborowi koloru kleju, dopasuje się on do każdego naprawianego wnętrza czy przedmiotu bez wzglęu na jego kolorystykę. Poradzi sobie także przy awariach wśród dziecięcych zabawek, dzięki kolorowej wersji z brokatem. Zaletą kleju na gorąco jest fakt, że nie tylko poradzi sobie z awariami ale także przyda się przy ozdabianiu prezentów czy okolicznościowych kartek. 

Super mocna taśma klejąca

Wszyscy znamy ten motyw z amerykańskich filmów gdzie srebrna taśma klejąca poradzi sobie z dosłownie każdym rodzajem usterki. A jak wiadomo, w każdej plotce jest ziarnko prawdy. Właśnie dlatego w Twoim warsztacie powinna znaleźć się taśma ExtremeFix, która jest najtrwalszą taśmą świata. Dzięki temu wykorzystać ją można niemal do każdego rodzaju awarii w każdych warunkach. Jest odporna na wodę oraz na wysokie i niskie temperatury, sklei z sobą elementy o dowolnej fakturze. Jej czas utwardzania to zaledwie piętnaście minut, a pełne utwardzenie zyskuje po dwudziestu czterech godzinach. Ponadto można ją szlifwać, piaskować, a nawet lakierować czy malować. 

pixelpixelpixelpixel