Rodzaje zabezpieczeń mebli przed dziećmi

2021-02-02
Rodzaje zabezpieczeń mebli przed dziećmi

Małe dzieci to podobno mały kłopot, jednak młodym rodzicom może się wydawać zupełnie inaczej. Wraz z każdym kolejnym etapem rozwoju swojego dziecka, czekać ich będą nowe wyzwania i dylematy. W momencie gdy pociecha zaczyna chodzić i obiekty stojące dookoła jej zagrażają, zadaniem rodzica jest zminimalizować to zagrożenie. \

Jednak co w momencie gdy dziecko zamiast spokojnie chodzić biega po domu i chce poznawać zawartość każdej szafki i półki, która znajdzie się w jego zasięgu? Wizja sprzątania bałaganu jaki maluch może stworzyć jest zniechęcająca, a jego bunt przeraża. Jak zneutralizować niebezpieczeństwo jakie mogą stworzyć ostre kanty mebli? Co z brzegami mebli? Jak wszystkie te miejsca zabezpieczyć w łatwy ale cieszący oko sposób? Wystarczy kilka prostych gadżetów. 

Pianka zabezpieczająca brzegi mebli.

Niejeden rodzic zastanawia sie jak sprawić by jego pociecha, zwłaszcza będąca na etapie nauki chodzenia, nie ucierpiała w przypadku zderzenia z meblami. Brzegi stołów i ław to miejsca, które choć niepozorne, tworzą ogromne zagrożenie dla malucha. Jak więc zabezpieczyć te powierzchnie i zwiększyć bezpieczeństwo swojego dziecka? Montaż ochronnej taśmy piankowej będzie zdecydowanie tańszym i szybszym rozwiązaniem niż wymiana mebli.

Pianka ta montowana jest na samoprzylepnej taśmie dwustronnej. Dzięki temu jest to proces łatwy, szybki i bezproblemowy z którym poradzi sobie każdy. Ponadto, taka taśma piankowa zamontowana na każdym z brzegów jest też świetnym sposobem na zmienienie wyglądu mebla, który nam się znudził. Równeż dzięki taśmie piankowej ukryć można ewentualne mankamenty starszego lub poniszczonego mebla. Jeden produkt o wielu zastosowaniach. 

Blokada do drzwi i szafek.

Każdy maluch ma w swoim rozwoju etap gdzie zagląda w dosłownie każde miejsce, a rozrzucanie wszystkiego co wpadnie mu w ręce jest najlepszą zabawą. Przerwanie takiej frajdy może wiele kosztować rodzica. Nie tylko prawdopodobny bunt jaki dziecko może wzniecić, ale przede wszystkim kosztować będzie wolny czas jaki daje rodzicowi samodzielna zabawa dziecka. Jak więc zapobiec temu dylematowi i sprawić by dziecko nie zaglądało w miejsca w których może wywołać bałagan? Wystarczy prosty gadżet - blokada do drzwi i szafek. 

Montaż takiego zabezpieczenia przed dziećmi jest bardzo łatwy. Każde z zapięć montowane jest na dwustronnej taśmie samoprzylepnej. Jedna strona przyklejona jest do zapięcia z klamrą, a druga, zabezpieczona czeka na miejsce w którym zostanie zamontowana. Inna sprawa to wybór zamykania jakie pasuje nam najbardziej. W naszej ofercie znajdują się trzy rodzaje zabezieczeń do szafek. 

Pierwsze zabezpieczenie, działające na zasadzie zawleczki, wykonane jest całkowicie z plastiku. Zapięcie to jest niewielkie i bardzo lekkie. Drugi rodzaj zapięcia połączony jest paskiem z tworzywa sztucznego, co daje mu możliwość zaginania. Dzięki temu montaż tego zabezpieczenia jest możliwy również na narożnikach mebli lub urządzeń. Ostatnia blokada do drzwi i szafek połączona jest paskiem wykonanym z tkaniny. To sprawia, że zabezpieczenie jest lekkie i jeszcze lepiej dopasowuje siępowierzchni na któej jest zamontowane. 

Ochrona narożników mebli.

Miejscem stwarzającym zagrożenie nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych są kanty mebli. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu obił się o róg mebla dorabijąc się tym samm wielkiego siniaka.Najprostszym rozwiązaniem są meble o zaokrąglonych rogach, jednak ne zawsze możliwość zakupu takich. Co zrobić by ograniczyć zagrożenie? Narożnik ochronny na meble rozwiążę ten problem w bardzo prosty sposób. 

Do wyboru mamy narożniki z dwóch tworzyw - ianki oraz silikonu. Piankowe narożniki mają kształt litery L i są idealnym dopełnieniem ochronnej taśmy piankowej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by używać ich osobno. Są rozwiązaniem miękkim dzięi czemu dają dodatkową amortyzację w razie zderzenia. Wśród narożników silikonowych do wyboru mamy kilka kształtów - narożnik okrągłykwadratowy oraz narożnik w kształcie litery L

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixelpixelpixelpixel