Edukacyjne zabawki DIY

2021-04-22
Edukacyjne zabawki DIY

Dzieci mają to do siebie, że w końcu osiągają moment gdy chcą wszystkiego spróbować same. Nauczyć się i zrozumieć wszystko to co dla nas, dorosłych jest czymś oczywistym. To zupełnie normalny etap rozwoju, który przechodził każdy z nas. Jednak nie wszystko o co pytają najmłodsi jest takie proste i łatwe do wytłumaczenia. Niektóre rzeczy najłatwej zrozumieć gdy się je zobaczy. Dziecięca wyobraźnia, choć ogromna i zaskakująca, nie wszystko jest w stanie pojąć. Dlatego zabawki edukacyjne są rewelacyjną opcją na wytłumaczenie najmłodszym wielu podstawowych zasad fizyki, na których opiera się działanie niezliczonej ilości maszyn i budowli. 

Jeszcze większą frajdą dla najmłodszych będzie zbudowanie takich zabawek. Własnoręcznie wkonane zabawki nie tylko pozwolą im zrozumieć świat, ale także pozwolą połączyć to z zabawą oraz zdobywaniem nowych umiejętności manualnych. Dodatkowo, dzięki uczestnictwu w budowie takich zabawek, najmłodsi dostaną nie tylko szanse na zrozumienie działania danego urządzenia, ale także zobaczą choć przybliżoną wersję procesu w jakim one powstają. Nie wspominając już o fakcie, że wspólne budowanie z rodzicem lub pod jego czujnym okiem, wzmacnia relacje. 

A skoro nasze zabawki edukacyjne mają zostać wykonane własnoręcznie, nie możemy ograniczyć się tylko do ich zbudowania, prawda? Wystarczą najzwyklejsze farby plakatowe by niemal każdą z nich uczynić unikatową i niepowtarzalną zabawką. Markery lub pisaki też pownny zdać egzemin, jednak praca nimi może być bardziej czasochłonna i mniej efektywna, przez co maluch może się zniechęcić do dalszej zabawy. Ponadto, w połączeniu z innymi produktami z naszego sklepu, mogą stworzyć świętną bazę do tworzenia zabaw plastycznych i artystycznych od podstaw. 

Ustalmy już na starcie jedną, bardzo ważną kwestię - przy budowie większości tych zabawek, najprawdopodobniej najmłodszym pomagać będą tatusiowie. Być może to nawet oni będą mieli największą frajdę z tej zabawy. Nic w tym złego czy dziwnego, więc bez obaw, budujcie śmiało z swoimi pociechami, a potem wykorzystajcie swoje budowle do kolejnych zabaw. 

Zestaw Edukacyjny

Zestaw edukacyjny do samodzielnej budowy

Każdy z tych zestawów obrazuje działanie prostych w budowie i często spotykanych w codziennym życiu maszyn i budowli. Dzięki temu ich budowa nie tylko sprawi najmłodszym radość, ale i pomoże zrozumieć ich działanie. Niektóre z nich będą dla dzieci zupełnie nowym odkryciem, a więc i podwójną frajdą. Możecie rozpocząć od prostych maszyn, takich jak waga szalkowa czy zabawka balansująca dla dzieci. Razem z magicznym walcem są to najprostsze z edukacyjnych zabawek do samodzielnego zbudowania. Równie proste w budowie, jednak nieco trudniejsze do wyjaśnienia najmłodszym mogą być lewitujący długopis oraz zegar słoneczny. Prawa fizyki dzięki, którym działają są dość proste, jednak nie każde z dzieci od razu je zrozumie. Mimo to, nie będzie to przeszkodą w czerpaniu radości i satysfakcji z zabawy oraz poznawania świata. 

Dla starszych dzieci idealnie sprawdzą się zestawy, które później jeszcze przez długi czas mogą służyć im do zabawy. Dzięki optycznemu peryskopowi zbudują łódź podwodną lub podziemną baze. Pistolet wielostrzałowy na gumkę bez wątpienia sprawi frajdę przez dłuższy czas i uatrakcyjni nie jedną zabawę.  Niektóre z tych zabawek mogą mieć również bardziej praktyczne zastosowanie i pomóc w sprzątaniu małych części. Do takich zadań sprawdzi się drewniana hydrauliczna koparka

Sklejka z alfabetem i cyframi

To prosta ale niezwykle przydatna zabawka edukacyjna. Użyć jej można na dwa sposoby - jako pojedyńcze znaki oraz jako szablon do odrysowywania ich. Wszytsko dzięki temu, że sklejka ta wysyłana jest jako jeden element. Znaki alfabetu i cyfry należy wypchnąć z niej samodzielnie. Takie rozwiązanie nie tylko zabzpiecza znaki, ale i daje nam możliwośc różnorowdnego wykorzystania produktu. 

Domek dla ptaków do złożenia i pomalowania

Niewielki, prosty do złożenia i dający wiele satysfakcji domek dla ptaków. Jego budowa zajmuje kilka minut - elementy nalezy wypchnąć z sklejki oraz połączyć je ze sobą za pomocą wyciętych juz otworów i haczyków. Kilka szybkich ruchów i można przystąpić do ozdabiania budki. To niepozorna zabawka, która bez problemu zajmie nawet najmłodsze dziecko i obudzi w nim artystę. Przyozdobiony domek dla ptakó można umieścić w domu, ogrodzie lub na balkonie. 

Mini sklejki

Jeśli chesz pobawić się sklejką od podstaw i stworzyć coś całkowicie samodzielnie, sięgnij po sklejki w najróżniejszch kształtach i rozmiarach. Dadzą Ci one możliwość tworzenia na wiele sposobów. Wraz z dzieckiem chwyćcie za farby i potraktujcie sklejkę jako płótno pod swój własny autorski obraz. A może połaczycie ze zobą sklejki budując z nich coś niepowtarzalnego? Jeśli to dla was za mało, wykorzystajcie długopis do grawerowania i dajcie się ponieść wyobraźni. 

Latawiec do malowania

Prosta zabwka jaką jest latawiec może dać dziecku ogrom zabawy. Dlaczego więc jeszcze jej nie zwiększyć pozwalając mu tworzyć własny, niepowtarzalny latawiec? By zadanie nie okazało się zbyt trudne i nie zniechęciło nikogo, na pierwszy raz poroponujemy latawiec z nadrukowanym wzorem. Wysatrczy pomalować go dołączonymi farbkami i można wyruszać ku przygodzie. Dzięki niedużej rączce najmłodsi bezproblemowo poradzą sobie z utrzymaniem i sterowaniem swoim latawcem. 

Improwizacja

A może wraz z swoją pociechą chcecie pobawić się całkowicie samodzielnie? Bez wzorów, instrukcji czy propozycji? Śmiało! wszystko przed wami. Ogranicza was tylko wyobraźnia. Może będzie potrzebny wam pistolet do kleju na gorąco? Bezproblemowo znajdziecie go u nas. Kolorowy klej z brokatem też nie jest dla nas wyzwaniem. Czeka na was na naszych półkach. A może źle czujecie się w plastycznych pracach i wolicie "pobawić się" elektroniką? Nie mogliście trafić lepiej. Sprawedźcie naszą ofertę, zamówcie wszystko co będzie wam potrzebne i działajcie. Efektami swojej pracy śiało możecie się z nami podzielić! 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Polecane
pixelpixelpixelpixel