Na co zwrócić uwagę przy zakupie zdalnie sterowanego samochodu?

2020-07-10
Na co zwrócić uwagę przy zakupie zdalnie sterowanego samochodu?

Zagłębiając się w ogromny świat samochodów zdalnie sterowanych szybko można odkryć, że kryje on wiele niespodzianek i jest niesamowicie złożony. Pojazdy mogą być zarówno bardzo duże, jak i malutkie; różnić się pod kątem zastosowanego systemu sterowania; osiągów i mocy. Wybierając konkretny model warto mieć podstawową wiedzę z zakresu sposobu działania takich pojazdów, ale również umiejętnie czytać informacje podane przez producenta. Ponieważ oferta samochodów zdalnie sterowanych jest ogromna, łatwo popełnić błąd i wybrać auto, które nie będzie spełniało oczekiwań – naszych lub osoby, która miałaby zostać nim obdarowana.

Określ, dlaczego chcesz kupić samochód bezprzewodowy

Powodów, dla których ludzie kupują samochody zdalnie sterowane jest bardzo wiele. Zastanów się, czym Ty kierujesz się podczas podejmowania decyzji o tym zakupie. To ważne, ponieważ na tej podstawie będziesz w stanie zawęzić pole poszukiwań – ostatecznie wpłynie to na podjęcie właściwego wyboru w kwestii zakupu.

Jeśli lubisz majsterkować i cieszyć się faktem, że sam tworzysz coś od podstaw, zastanów się nad zakupem samochodu, który przeznaczony jest do samodzielnego montażu. Dobrym przykładem niech będzie samochód OFF-ROAD WPL C-14K w skali 1:16, czy zbliżonej wielkości ciężarówka wojskowa WPL B-24K. To stosunkowo niewielkie modele, które otrzymasz w częściach wraz z instrukcją. Sam proces składania daje wiele satysfakcji, a wybrane egzemplarze są stosunkowo łatwe do złożenia. W sam raz na początek niezwykłej przygody – dla Ciebie, czy Twojego dziecka.

Jeśli bardziej zależy Ci na dobrej zabawie dużym samochodem zdalnie sterowanym, powinna zainteresować Cię oferta firmy VRX. Produkuje ona trwałe i solidne monster trucki, które świetnie będą sprawdzały się w warunkach ekstremalnych. Pamiętaj jednak, że są w skali 1:10, czyli ich długość będzie wynosiła około 50 centymetrów. To znacznie większy wydatek, ale jednocześnie jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

W ofercie producentów znajdziesz również coś dla kolekcjonerów. Chciałbyś pojeździć miniaturą wejściowego Ferrari, nowoczesnym BMW lub przestronnym Mercedesem? Modele zdalnie sterowane w skali 1:24 dostępne są w wielu wariantach. Ponieważ powstają na licencji podpisanej ze wspomnianymi i wieloma innymi producentami, są szczegółowym odbiciem znanych z dróg pojazdów. To rozwiązanie idealne dla osób, które lubią pojazdy zdalnie sterowane, a jednocześnie mają w sobie nieco z miłośnika kolekcjonowania pojazdów różnego typu.

Najważniejsze elementy każdego samochodu zdalnie sterowanego

Jak już zostało wspomniane, auta zdalnie sterowane mogą mieć różne rozmiary, ale ich konstrukcja jest do siebie zbliżona. Posiadają układ jezdny – wchodzą w jego skład amortyzatory czy koła – który jest sterowano z poziomu dobranego do danego modelu pilota. Poza tym każdy pojazd ma elementy charakterystyczne pełniące funkcję ozdobną, ale i zabezpieczającą układ jezdny – mowa chociażby o karoserii wykonanej z plastiku, metalu czy nawet włókna węglowego.

Ponieważ pojazdy te są najczęściej napędzane przez układ elektryczny, w każdym znajduje się miejsce na baterie (ich ilość i symbol różnią się w zależności od wielu czynników) lub mają wbudowany akumulator. Zastosowane rozwiązania i ilość dostarczonej mocy przekładają się bezpośrednio na osiągi danego modelu. Im większa moc, tym szybszy będzie samochód. Jednocześnie będzie on zużywał znacznie więcej energii.

Wymiana podzespołów w autach zdalnie sterowanych

W zależności od wybranego modelu, producent może umożliwić wymianę niektórych elementów, które mogą zużywać się podczas codziennej eksploatacji samochodów zdalnie sterowanych. Nie jest to oczywiście zasadą, ale warto podczas podejmowania decyzji o zakupie wybierać modele, które na takie zmiany pozwalają.

W autach zdalnie sterowanych niszczyć mogą się koła i elementy zawieszenia, dlatego dobrze, jeśli będzie można je wymienić. Jeśli producent na to zezwala, w jego ofercie znajdą się na pewno zamienniki, które będzie można wstawić samodzielnie. Oczywistym jest, że wymieniać należy baterie, które mogą zużywać się dość szybko. Akumulator natomiast po określonej liczbie naładowań może stracić na wydajności – dobrze, jeśli również jest możliwość jego wymiany. Nie jest to jednak zasadą.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixelpixelpixelpixelpixelpixel