Node MCU ESP8266 w środowisku Arduino IDE

2018-10-11
Node MCU ESP8266 w środowisku Arduino IDE

Jeżeli jesteśmy początkującymi elektronikami / programistami i nie znamy jeszcze żadnego języka programistycznego jak C/C++, python, a chcemy tworzyć fajne projekty sterowania bezprzewodowego np. z WiFi. Dobrym rozwiązaniem jest początek nauki języka w środowisku Arduino IDE.

Nauka Node MCU ESP8266 w Arduino

Aby jednak Arduino obsługiwało płyty esp 8266 czy Node Mcu trzeba dodać dosłownie niewielką jedną zmianę w programie Arduino IDE. Aby dokonać rozbudowy arduino IDE, należy otworzyć Arduino wejść w -> PLIK -> Preferencje otworzy się nam nowe okno, i w puste pole podpisane jako: "Dodatkowe adresy URL" wkleić ten link: http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json 

esp w arduino IDE

 

esp8266 arduino

Teraz możemy dodać listę obsługiwanych płytek, wybierając po kolei "Narzędzia" -> "Płytka" -> "Menadżer płytek" i otworzy się nam nowe okno-

arduino ide esp8266

W oknie pojawi się aktualizacja dotychczasowych płytek widoczna na dole okna w postaci pasku stanu.

Po zakończonym procesie wyszukiwania aktualizacji można w wyszukiwarkę, wpisać to czego szukamy, czyli esp8266. Po wpisaniu klikamy na wyszukany rekord i wyświetli się opcja "Instaluj", lub jeżeli mamy już zainstalowane, tak jak ja to opcja "Aktualizuj".

nodemcu arduino ide

Po kliknięciu "Instaluj", lub "Aktualizuj" rozpocznie się pobieranie, którego postęp pojawi się na dole okna, jak i wyświetlą się informacje o aktualnych pracach instalatora.

arduino esp8266

nodemcu arduino ide

Po zakończonej instalacji pojawi się napis "INSTALLED" i będzie opcja - "USUŃ".

nodemcu arduino

I już jak i w przykładach tak i w wyborze płytek pojawią się moduły ESP.

esp8266 arduino ide

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam, przy wyborze odpowiedniej płytki, jak i rozszerzy możliwości w środowisku, które jest najlepsze dla początkujących. Wypróbuj już teraz Node MCU ESP8266 w Arduino!

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zestawy starter kit Adruino, które mogą Ci postawić pierwsze kroki w tym środowisku!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixelpixelpixel