Porównanie w tabeli dostępnych termometrów szpilkowych - testy

2023-05-09
Porównanie w tabeli dostępnych termometrów szpilkowych - testy

Przy wyborze termometru szpilkowego należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników:

 1. Zakres temperatury: Upewnij się, że wybrany termometr ma zakres temperatury odpowiedni dla twoich potrzeb. Niektóre modele mogą mierzyć temperaturę tylko do 100°C, podczas gdy inne mogą mierzyć temperaturę do 300°C lub więcej.

 2. Dokładność pomiaru: W przypadku termometrów szpilkowych dokładność pomiaru jest zwykle wyrażona w stopniach Celsiusza (°C). Wybierz model, który ma jak najmniejszy błąd pomiaru, by uzyskać jak najdokładniejsze wyniki.

 3. Czas reakcji: Czas reakcji określa, jak szybko termometr zareaguje na zmiany temperatury. Im krótszy czas reakcji, tym szybciej otrzymasz wynik pomiaru.

 4. Jakość sondy: Upewnij się, że sonda termometru jest wykonana z wytrzymałego i łatwego do czyszczenia materiału, takiego jak stal nierdzewna.

 5. Wyświetlacz: Wybierz model z jasnym, czytelnym wyświetlaczem, który umożliwi łatwe odczytanie wyników pomiarów.

 6. Funkcje dodatkowe: Niektóre modele termometrów szpilkowych mogą oferować funkcje dodatkowe, takie jak automatyczne wyłączanie, funkcję hold (trzymanie wyniku pomiaru) czy wybieranie jednostek temperatury (stopnie Celsjusza lub Fahrenheita).

 7. Cena: Wybierz taki model, który będzie odpowiadał twoim potrzebom i budżetowi.

 

A oto tabela porównawcza parametrów kilku dostępnych na rynku w Polsce termometrów spożywczych: maj 2023

ModelZakres pomiarowyDokładnośćCzas reakcjiSondaWyświetlaczFunkcje dodatkoweCena
Thermoworks Thermapen -50°C do +300°C +/- 0,7°C <2 sekundy Stal nierdzewna Cyfrowy Ochrona przed skręceniem, automatyczne wyłączanie Ok. 430 zł
ThermoPro TP20 -50°C do +300°C +/- 1,8°F <4 sekundy Stal nierdzewna Podświetlany, cyfrowy Bezprzewodowa transmisja, programowalne alarmy temperatury i timer Ok. 200 zł
TA-288 -50°C do +300°C +/- 1°C <10 sekund Stal nierdzewna Cyfrowy Automatyczne wyłączanie Ok. 30 zł
TFA Dostmann Meatman -20°C do +250°C +/- 1°C <5 sekund Stal nierdzewna Cyfrowy Automatyczne wyłączanie, funkcja hold Ok. 60 zł
Fackelmann Digital -45°C do +200°C +/- 1°C <10 sekund Stal nierdzewna Cyfrowy Automatyczne wyłączanie, funkcja hold Ok. 50 zł
Termometr szpilkowy -50°C do +300°C +/- 1°C <15 sekund Stal nierdzewna Cyfrowy Automatyczne wyłączanie Ok. 20 zł

Termometr szpilkowy oferuje podobny zakres pomiarowy i dokładność, jak większość innych termometrów na liście, ale jego cena jest znacznie niższa. Czas reakcji może być nieco dłuższy niż w niektórych innych modelach, ale nadal wystarczająco szybki do celów kuchennych.

W porównaniu z TA-288, termometr szpilkowy jest nieco tańszy, ale posiada takie same podstawowe funkcje, takie jak automatyczne wyłączanie i cyfrowy wyświetlacz. Warto jednak pamiętać, że termometr szpilkowy posiada inną formę sondy, co może wpłynąć na wygodę i precyzję pomiaru temperatury, szczególnie w przypadku większych kawałków mięsa.

Podsumowując, termometr szpilkowy to opcja dla osób szukających budżetowego rozwiązania, które pozwoli na dokładny pomiar temperatury wewnętrznej mięsa. Jednakże, dla osób, które chcą dokładniejszego i bardziej zaawansdla osób, które chcą dokładniejszego i bardziej zaawansowanego termometru spożywczego, mogą wybrać bardziej zaawansowane modele, takie jak Thermoworks Thermapen lub ThermoPro TP20, które oferują wiele dodatkowych funkcji, takich jak programowalne alarmy temperatury i timer.

Wybór najlepszego termometru spożywczego zależy od indywidualnych potrzeb, budżetu i rodzaju kulinarnych zadań, z którymi będziemy mieli do czynienia.

 

Nasz wybór to: TA-288

 • Termometr TA-288 to popularny termometr spożywczy z sondą, który może być używany do pieczenia, grillowania, gotowania i innych zastosowań. Jest to model w przystępnej cenie, który posiada kilka przydatnych funkcji.
 • Jego sonda jest wykonana ze stali nierdzewnej i posiada długość 125 mm, co pozwala na dokładne pomiar temperatury wewnątrz produktu. Ponadto, TA-288 posiada szeroki zakres pomiarowy od -50°C do +300°C, co umożliwia pomiar temperatury nie tylko w mięsie, ale także w innych produktach spożywczych.
 • Termometr TA-288 posiada również funkcję automatycznego wyłączania, co pozwala na oszczędność energii. Jego cyfrowy wyświetlacz jest łatwy w odczycie, a obudowa termometru jest trwała i wytrzymała.
 • Podsumowując, termometr TA-288 to dobry i przystępny cenowo termometr spożywczy z sondą, który może być stosowany do różnych zastosowań, w tym do pieczenia. Posiada on funkcje, które umożliwiają dokładne pomiary temperatury i zapewniają łatwe odczytanie wyniku.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixelpixelpixelpixel