Praktyczne gadżety do auta

2021-02-19
Praktyczne gadżety do auta

Wszyscy szukamy rozwiążań ułątwiających nam życie. Skupiamy się wtedy głównie na akcesoriach, które przydadzą się nam w domu. W końcu to tam mamy największy ich wybór i możemy spotkać najciekawsze rozwiązania. Jednak często zapominamy o tym jak wiele czasu przychodzi nam spędzić w aucie. Dojazd do pracy, na zakupy, uczelnie czy nawet odwiedziny u dalekiej rodziny lub wyjazd na wakacje może oznaczać długi czas spędzony w aucie. Dlaczego więc nie wyposażyć go na ten czas, a nawet dłuższy, w przydatne akcesoria? Choć mogłoby się wydawać, że nic takiego nie jest nam potrzebne, los może sybko wyprowadzić nas z błędu. Właśnie na takie sytuacje warto mieć kilka przydatnych i niewielkich gadżetów samochodowych ratujących sytuację. A jeśli nie masz samochodu czy prawa jazdy, nie martw się - ten tekst również Tobie może się przydać. Na pewno w Twoim otoczeniu jest ktoś, lto posiada auto, a gadżet samochodowy będzie dla niego świetnym prezentem. 

Lokalizator do kluczy

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym jakie gadżety są nam potrzebne do auta, musimy mieć dostęp do tegoż auta. Bez kluczyków nie mamy na to szans. Ile razy doszło do sytuacji gdzie odnaezienie ich stało się wyzwaniem? Przecież dopiero co odłożyłeś je dokładnie w to samo miejsce co zawsze, a jednak ich tam nie ma.  W takim momencie idealnie sprawdzi się lokalizator do kluczy. Połączony z telefonem sprawi, że odnalezenie kluczyków samochodowych przestanie być kłopotem i zajmie zaledwie chwilę. 

W naszym sklepie dostępne są lokalizatory w formie małych kolorowych pastylek. Pierwsza pastylka jest niezwykle prosta w obsłudze. Po przypięciu jej do kluczy, wystarczy zaledwie kliknięcie w telefonicznej aplikacji by odnaleźć lokalizator i kluczyki. Ponadto, urządzenie działa także w dugą stronę - kliknięcie przycisku pastylki pozwoli odnaleźć telefon poprzez uruchomienie dźwięku w telefonie.

Drugi lokalizator działa na tej samej zasadzie, jednak jego zasięg jest o wiele większy. Wszystko dzięki temu, że przesyła on informacje o szukanym obiekcie na smartfony ędące w jego pobliżu z zainstalowaną aplikacją mu dedykowaną lub współpracującą z jego systemem. Następnie informacja o położeniu przesyłana jest na telefon odbiorcy i zostaje wyświetlona na mapie w jego aplikacji. Bez wątpienia jest to ogromna zaleta lokalizatora. 

Oba lokalizatory nadają się nie tylko do kluczy, można przypiąć je także do obroży pupila, dziecięcego plecaka, torebki czy nawet roweru. 

Samochodowy uchwyt na telefon 

Każdy z nas lubi spędzać wolny czas przeglądając informacje do jakich dostęp daje nam nasz smartfon. Odpisywanie na wiadomości i odbieranie telefonów jest dla nas rzeczą tak naturalną, że momentami nawet się nad nimi nie zastanawiamy. Jednak używanie telefonu w czasie prowadzenia samochodu to niebezpieczne przyzwyczajenie. I to nie tylko dla kierowcy ale i dla innych uczestniów ruchu drogowego. Właśnie dlatego samochodowy uchwyt na telefon to gadżet niemalże obowiązkowy w wyposażeniu każdego samochodu. Dzięki niemu dostęp do telefonu jest łatwiejszy, wymaga nieco mniej zaangażowania. Choć nie pomoże on przejrzeć powiadomień czy odpisać na wiadomości, bez wątpienia umożliwi i ułatwi bezpieczne rozmowy telefoniczne w czasie prowadzenia samochodu. Oczywiście poprzez funkcję głośnomówiącą, wtedy ręce kierowcy pozostają wolne od telefonu. 

Do wybooru mamy dwa rodzaje uchwytu samochodowego na telefon. Pierwszy montowany jest za pomocą przyssawki do szyby. Dodatkowo posiada obrotową głowicę co pozwoli zamontować uchwyt w każdym miejscu na szybie i bezprobemowo korzystać z zalet posiadania go. Uchwyt będzie pasował idealnie do telefonów obecnych rozmiarów. Wszystko dzieki ramionom, których zadaniem jest podtrzymywanie telefonu na miejscu. Rozszerzają się one od piężdziesięciu milimetrów do stu milimetrów szerokości. Dzięki temu dopasują się do szerokości montowanego telefonu bez najmniejszego problemu.

Drugi uchwyt do telefonu mocowany jest do kratek wentylacyjnych, dzięki czemu kierowc zyskuje pełną widoczność poprzez przednią szybę. Wchwyt w żaden sposób nie zakłóca mu widoku. Również ten uchwyt posiada obrotową głowicę. 

Kabel ładowania z magnetyczną końcówką

Skoro już ustaliliśmy, że każdy z nas lubi czasem zatracić się w informacjach jakie udostępnia nam telefon, za pewnik musimy przyjąć fakt, że bateria w telefonie nie jest wieczna. W końcu będzie potrzebowała doładowania. Dlaczego więc nie wykorzystać momentu gdy telefon bezczynnie wisi na uchwycie samochodowym w czasie jazdy i nie podładować wtedy baterii? Przecież to jest idealny moment na to. Jednak podpinanie kabla ładowania w aucie może być nieco problematyczne. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się kabel ładowarki z magnetyczną końcówką. Wystarczy dobrać końcówkę kompatybilną z naszym telefonem i cieszyć się łatwym podpinaniem tlefonu do ładowania. 

Samochodowa mata antypoślizgowa

Jeśli uchwyt samochodowy nie jest wystarczająco ciekawym gadżetem albo nie potrzebujesz korzystać z telefonu w czasie jazdy w żaden sposób, jest jeszcze jedno rozwiązanie na znalezienie miejsca dla telefonu na czas podróży - samoprzylepna antypoślizgowa mata samochodowa. Jej montaż jest wyjątkowo łatwy, dzieki materiałowi z jakiego jest wykonana nie potrzebuje kleju czy magnesu by utrzymać się na miejscu. Robi to sama. Wystarczy położyć ją w wybranym miejscu na podszybiu, a ona utrzyma się bez dodatkowych mocowań. Równocześnie zatrzyma położone na niej akcesoria - telefon, klucze czy nawet monety. Dodatkowym plusem antypoślizgowej maty jest fakt, że nie pozostawia po sobie żadnych śladów, a jej demontaż zajmuje sekundy. Wystarczy ściągnąć ją z tapicerki. Równie czyszczenie jej nie stwarza problemów, wystarczy przetarcie ściereczką lub przemycie pod wodą. W żaden sposób nie zniszczy to jej właściwości. 

Nasz sklep oferuje dwa rozmiary maty antypoślizgowej -15,5x10 cm oraz 13x7cm. Ponadto, większa mata posiada dodatkową ramkę wokoło, która dodatkowo zabezpieczy odłożone rzeczy przed ześizgnięciem. 

Pisak do karoserii

Samochód to nie tylko wnętrze, które potrzebuje gadżetów. Karoseria również potrzebuje nieco dopieszczenia. A czasem nawet ratunku. Nie oszukujmy się, wpadki i wypadki zdarzają się każdemu. Na te większe ciężko samemu zareagować, jednak te drobne wpadki takie jak otarcia czy rysy karoserii można z łatwością zamaskować samodzielnie. Tak by nikigo nie kłuły w oczy i nie wpędzały w zakłopotanie. Jak więc poradzić sobie z drobnymi mankamentami lakieru? Kredka na rysy samochodowe sprawdzi się w takich sytuacjach idealnie. Dzięki formie pisaka bez problemu znajdzie miejsce w każdym aucie, a skorzytanie z niej nikomu nie sprawi problemu. Wystarczy zamalować rysę, którą utwardzą promienie słonecne najpóźniej w czterdzieściosiem godzin po zaaplikowaniu.

Mini kompresor samochodowy

Pozostańmy na chwilę w temacie samochodowych kłopotów wymagających szybkiej reakcji. Na pewno spotkałeś się kiedyś z sytuacją gdy opona samochodowa wymagała niemal natychmiastowej reanimacji. Chociażby tylko po to by dojechać do najbliższego wulkanizatora w celu całkowitej jej wymiany lub na stację palie by uzupełnić braki powietrza w niej. A co jeśłi powiem Ci, że te najmniejze braki możesz usuełnić zaraz po uruchomieniu samochodu i bez ruszania go z miejsca? Wystarczy być w bagażniku miał schowany kompresor, mini sprężarkę powietrza zasilaną z gniazda zapalniczki, który pomoże Ci zaledwie w kilka minut. Dodatkowo, możesz ją wykorzystać w cieplejsze dni podczas pikników i wyjazdów nad wode by napompować materaz lub zabawki do wody. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixelpixelpixelpixelpixelpixel