Wieszaki montowane bez wiercenia

2021-02-11
Wieszaki montowane bez wiercenia

Wszyscy lubimy remonty. Zwłszcza gdy zmiana pełna jest praktycznych rozwiązań, które ułatwią nam życie. Pomijając koszty remontu, które mają to do siebie, że niemal zawsze okazują się wyższe niż zakładaliśmy, jest jeszcze jeden aspekt zmian, który potrafi przyprawić o ból głowy - bałagan. Dlatego wiele osób porzuca plan na remont. Jednak czasem zmiana jest konieczna. Brak miejsca zmusza do kombinowania i odnajdywania prostych, ale trwałych rozwiązań. Właśnie dlatego, samoprzylepne haczyki są idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących zorganizować swoją przestrzeń. Samoprzylepny wieszak idealnie sprawdzi się da dzieci, do kuchni czy do wieszania kurtek lub ręczników. 

 

 

Pierwszym miejscem jakie wydaje nam się potrzebować dodatkowych wieszaków jest łazienka, jednak samoprzylepne wieszaki przydać mogą się wszędzie. W ich montażu ogrranicza nas tylko nasza wyobraźnia i potrzeby. Wszystko dlatego, że montowanie takich haczyków samoprzylepnych jest zajęciem wyjątkowo prostym. Wystarczy zdjąć ochronną powłokę zabezpieczającą klej przed zniszczeniem i przykleić w wybrane i przygotowane miejsce. Odpowiednie przygotowanie miejsca gdzie ma zostać zamontowany haczyk jest niezwykle ważne. To także nie jest pracochłonny proces, wystarczy wybraną powierzchnię przemyć lub odtłuścić. Dzieki temu wzmacniamy działanie kleju, a więc i trwałość zamontowanego wieszaka. Montaż może odbyć się niemal na każdej powierzchni - meblach, lustrze, płytkach czy ścianie. 

Najprostszy wieszak samoprzylepny posiada tylko jeden haczyk, a jego tło jest tarnsparentne. Dzięki temu idealnie dopasuje się do każdego pomieszczenia, bez względu na jego kolor czy umeblowanie. Wtopi się w tło do którego zstanie dopasowany. Wymiary tego haczyka to 6cmx6cm, jest to więc niewielkii kwadracik, który dzięki zaokrąglonym rogom jeszcze łatwiej połączy się z otoczeniem. Taki wieszak samoprzylepny sprawdzi się idealnie zarówno do zawieszenia kurtki jak i ręcznika. Bez problemu poradzi sobie także z kuchenymi akcesoriami czy ozdobami. 

Kolejny uchwyt samoprzylepny nie jest klasycznym haczykiem. Zamiast zwykłego haczyka posiada dwie wypustki, które oprócz tego, że mogą funkcjonować niczym haczyk, mają kilka innych zastosowań. Mogą stać się także "zapięciem" przytrzymującym końcówki przeróżnych kabli, tym samym ułatwiając ich organizacje i utrzymanie wśród nich porządku. Ponadto, na uchwycie tym zamontowanym w kuchni można położyć telefon w czasie gotowania. Chroniąc go tym samym przed zabrudzeniami, ale i wykorzystując do lepszego wyświetlania przepisów. Uchwyt ten jest wielofunkcyjnym gadżetem, któremu każdy z nas może nadać nowe zastosowanie.

Poza samoprzylepnymi haczykami w klasycznym znaczeniu, w ten sposób możemy także montować uchwyty, które pomogą nam w montażu innych dodatków. Śruba samoprzylepna jest idealnym gadżetem, który ułatwi nam zawieszenie drobnostek takich jak ramki, niewielkie półeczki czy większe wieszaki. Montaż śruby jest szybki i bezproblemowy przez to, że nie trzeba wiercić otworów. Dzięki bezbarwnemu tłu, śruba dopasuje się do każdej kolorystyki w jakiej zostanie wykorzystana. Podobnie działa wieszak haczyk, który cały wykonany jest z silikonu. Jego haczyk jest niewielki, idealny do zawieszenia na nim ozdób i drobnostek zawieszanych na sznureczku lub tasiemce. Kapitalnie sprawdzi się do kosmetycznych akcesoriów łazienkowych takich jak szczotki do ciała czy w kuchni na rękawice kuchenne czy ścierki. Bez trudu można je wykorzystać je do zawieszenie niewielkiej metalowej półki chociażby przy prysznicu czy wannie. Nie ma obaw o to, że wieszak odpadnie, ponieważ wykonany jest z materiału wodoodpornego. Dla ułatwienia montażu wystpępuje zarówno w wersji pojedyńczej jak i podwójnej.

Następny wieszak samoprzylepny jest zdecydowanie najbardziej kolorowym spośród wieszaków tego typu dostępnych w naszym sklepie. Każdy spośród tych wieszaków jako tło posiada swój indywidualny wzór. Kolorowy i przyciągający uwagę. Dzięki temu jest perfekcyjnym wieszakiem samoprzylepnym dla dzieci. Jego wzór sprawi frajdę najmłodszym i zachęci do odwieszania ubrań na swoje miejsce. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by wieszak ten trafił także do domów gdzie nie ma dzieci. Wtedy jego wzór będzie rewelacyjną ozdobą niejednego pomieszczenia. 

Ostatnim rodzajem samoprzylepnego uchwytu ściennego z dużą powierchnią klejącą jest wieszak do mopa. Pozwoli on utrzymać porządek zarówno przy akcesoriach do sprzątania jak i w przyrządach kuchennych. Wszystko dlatego, że uchwyt ten wykorzystać można nie tylko do przytrzymywania mopa czy miotły, ale także w kuchennym zakątku wieszając najczęściej używane przybory.  Dodatkową łatwość organizacji zapewnia możliwośc wykorzystania pojedyńczego i podwójnego uchwytu.

Jednak nie są to wszystkie wieszaki, które montować można bez konieczności wiercenia. Do wyboru mamy także samoprzylepne haczyki metalowe. Są one nieco mniejsze i bardziej eleganckie, mimo to wpasują się w każde wnętrze w jakim się znajdą. Mogą być ciekawym, i praktycznym, dodatkiem uzupełniającym wystrój.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixelpixelpixelpixelpixelpixel