2015-12-14

Drone Radar - Rewolucyjna aplikacja UAV

Nadeszła długo oczekiwana przez nas (mamy nadzieję, że również przez Was) chwila! - Drone Radar - Rewolucyjna aplikacja UAV

Firma dlapilota.pl Sp. z o.o. udostępnia wszystkim użytkownikom bezzałogowych statków powietrznych oraz modeli latających, wyjątkową aplikację w postaci DroneRadar (www.droneradar.eu).

 

Jest to najbardziej rozbudowana apka, jaka do tej pory powstała z ukierunkowaniem na cywilne UAV. Od dziś kilkoma kliknięciami nie tylko sprawdzicie, jaka aktualnie przestrzeń powietrzna znajduje się nad Waszymi głowami, dacie znać innym operatorom oraz osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo na niebie o dokładnym zasięgu swoich działań, ale też przyczynicie się do poprawy bezpieczeństwa operacji wykonywanych na zasadach VLOS do wysokości 150m!

Podstawowe funkcjonalności darmowej aplikacji DroneRadar:

  • uaktualniana w trybie live mapa przestrzeni powietrznych nad terytorium Polski uwzględniająca dane z dokumentów: AIP, AIP suplement, NOTAM;
  • uaktualniana w trybie live mapa przestrzeni z uwzględnieniem elastycznych struktur powietrznych, tzw.: FUA (Flexible Use of Airspace)
  • strefy NoDroneZone w okolicach większych lotnisk;
  • czytelna informacja o strefie, w jakiej się znajdujesz, włącznie z danymi kontaktowymi do osób odpowiedzialnych za daną przestrzeń;
  • dane kontaktowe operatora w trakcie lotów do wglądu WYŁĄCZNIE uprawnionym służbom – na wypadek nagłej sytuacji wymagającej uziemienia sprzętu;
  • oznaczenie dokładnej lokalizacji operatora i strefy jego działań o promieniu 500m i wysokości GND – 150m AGL, czyli nad terenem Above Ground Level;
  • Szybka ściąga z prawa lotniczego oraz podstawowych zasad korzystania przestrzeni powietrznej;


Autorzy piszą: Ponadto w Wasze ręce przekazujemy również stronę internetową www.droneradar.eu, na, której znajdziecie przydatne informacje oraz uaktualnianą w trybie live mapę Polski z oznaczonymi strefami, oraz punktami, jakie oznaczyli użytkownicy aplikacji jako miejsca swoich dziań (bez danych kontaktowych).

 

Strona pomoże Wam planować loty w dalszych zakątkach naszego kraju, a dzięki wyjątkowemu algorytmowi aktualizacji zawsze macie pewność co do aktywności danej strefy w przestrzeni powietrznej.

Projekt posiada pozytywne rekomendacje Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Zdajemy sobie sprawę, z faktu jak bardzo skomplikowana jest Polska przestrzeń powietrzna. Dlatego zalecamy zapoznać się z instrukcją obsługi na stronie droneradar.eu oraz w zakładce info w aplikacji mobilnej.

 

Drone Radar - Rewolucyjna aplikacja UAV

Autorzy piszą również: jako twórcy aplikacji, liczymy, że zostanie ona przyjęta z entuzjazmem i stanie się narzędziem, z którego korzystać będzie każdy operator UAV latający po polskim niebie. Aplikacja będzie stale uaktualniana i rozwijania, zachęcamy zatem do polubienia naszych kanałów Social Media: www.facebook.com/DroneRadar,https://twitter.com/Drone_Radar  gdzie dowiecie się wszystkiego o nowinkach i postępach, jakie poczyniliśmy, aby to narzędzie stało się jeszcze bardziej funkcjonalne!

 

pixelpixelpixelpixel