Wtyki Kołkowe 2,54mm

( ilość produktów: 8 )

Wtyki Kołkowe 2,54mm w ABC-RC

Sklep ABC-RC oferuje Wtyki Kołkowe 2,54mm - niezbędne elementy dla miłośników modeli RC. Wtyki te są kompatybilne z większością dostępnych modeli zdalnie sterowanych, w tym samochodami, dronami i helikopterami. Gwarantują one bezproblemowe połączenie i stabilną pracę urządzeń. W naszej ofercie znajdują się również inne akcesoria do modeli RC.

  Wtyki Kołkowe 2,54mm - niezbędne w świecie modeli RC

  Sklep internetowy ABC-RC ma w swojej ofercie szeroki wybór wtyków kołkowych 2,54mm. Są to kluczowe elementy dla każdego entuzjasty modeli zdalnie sterowanych, niezależnie od tego, czy pasjonuje się samochodami, dronami czy helikopterami. Wtyki te są kompatybilne z większością dostępnych na rynku modeli, gwarantując bezproblemowe połączenie i stabilną pracę urządzeń.

  Zastosowanie wtyków kołkowych 2,54mm

  Wtyki kołkowe 2,54mm, nazywane również pinami lub złączami kołkowymi, są stosowane przede wszystkim do tworzenia połączeń elektrycznych w modelach RC. Dzięki nim możliwe jest przesyłanie sygnałów sterujących oraz zasilania między różnymi elementami modelu. Wtyki te są bardzo łatwe w montażu, a ich demontaż nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

  Podział wtyków kołkowych 2,54mm

  Wtyki kołkowe 2,54mm można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od ilości pinów. W naszej ofercie znajdują się wtyki jedno-, dwu- i wielopinowe. Wtyki jednopinowe są najprostsze w użyciu, ale pozwalają na przesyłanie tylko jednego sygnału. Wtyki dwupinowe umożliwiają przesyłanie dwóch sygnałów, a wielopinowe - kilku sygnałów jednocześnie. Wybór odpowiedniego typu wtyku zależy od specyfiki modelu oraz od ilości sygnałów, które mają być przesyłane.

  Jak dobrać wtyki kołkowe 2,54mm?

  Dobór odpowiednich wtyków kołkowych 2,54mm jest kluczowy dla prawidłowego działania modelu RC. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość pinów, która powinna odpowiadać ilości sygnałów do przesłania. Kolejnym ważnym parametrem jest materiał, z którego są wykonane wtyki. Najlepsze są wtyki wykonane z metalu o wysokiej przewodności, takiego jak złoto czy srebro.

  Zalety stosowania wtyków kołkowych 2,54mm

  Stosowanie wtyków kołkowych 2,54mm ma wiele zalet. Przede wszystkim gwarantują one stabilne i niezawodne połączenie, co jest kluczowe dla prawidłowego działania modelu. Dzięki nim możliwe jest przesyłanie sygnałów sterujących oraz zasilania bez zakłóceń. Wtyki te są też bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

  Budowa techniczna wtyków kołkowych 2,54mm

  Wtyki kołkowe 2,54mm składają się z dwóch głównych elementów: kołka i gniazda. Kołek jest częścią męską, która wpina się do gniazda - części żeńskiej. Kołek jest wykonany z metalu o wysokiej przewodności, a gniazdo - z tworzywa sztucznego, które zapewnia izolację elektryczną.

  W naszej ofercie znajdują się również inne akcesoria do modeli RC, takie jak kable, przełączniki, złącza itp. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

  pixelpixelpixelpixelpixelpixel