Nasz bestseller Polecany
5/5
Klienci polecają!

Przetwornica 3A, 3-35V na 1,5-30V - DC-DC - step-down - LM2596 - do FPV

Kod produktu: 5375
 • Przetwornica obniżająca napięcie z napięcia od 3V do 35 V na napięcie regulowane potencjometrem od 1,5 V do 30 V. Urządzenie to pozwala na bezpieczne, stabilne zasilanie elektroniki FPV (kamer itp) na stabilizowanym stałym napięciu.
Przetwornica rodzaj: Step-Down
Przetwornica typ: DC-DC
5,40 zł
/ szt.
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Szczegóły

Przetwornica 3A, 3-35V na 1,5-30V - DC-DC - step-down - dowolnie regulowana

Przetwornica LM2596 3A

Przetwornica LM2596 obniżająca napięcie z napięcia od 3V do 35 V na napięcie regulowane potencjometrem od 1,5 V do 30 V.

Urządzenie to pozwala na bezpieczne, stabilne zasilanie elektroniki, FPV (kamer itp) na stabilizowanym stałym napięciu DC.

Dzięki niej możemy z wyższego napięcia uzyskać niższe potrzebne do zasilenia jakiegoś urządzenia, najczęściej wykorzystywana w monitorach, telewizorach i innej drobnej elektronice. W ofercie posiadamy również główne moduły LM2596 w obudowie TO-263-5 lub TO-220, a także dławiki aby można było zbudować kompletny układ zasilania.

Cechy produktu przetwornicy LM2596

 • Wygodna regulacja napięcia wyjściowego za pomocą potencjometru wieloobrotowego.
 • Przetwornica posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe i nad-prądowe, dzięki czemu na odbiorniku nie pojawi się prąd większy niż 3 A.
 • Przetwornica daje możliwość zasilania układów niższym niż standardowo napięciem.
 • Przetwornica oparta jest na sprawdzonym i często wykorzystywanym układzie LM2596

Dane techniczne LM2596

 • Napięcie wejściowe: 3-35 V
 • Napięcie wyjściowe regulowane: 1,5-30 V
 • Układ przetwornicy: LM2596
 • Prąd wyjściowy: 2A stały, Max 3A (z radiatorem), radiator musi być załączony, gdy produkcja wynosi ponad 15W. (brak radiatora w zestawie)
 • Wydajność: Max 92%
 • Częstotliwość: 150 kHz
 • Temperatura pracy: -40 ℃ do +85 ℃ (moc w 10 W)
 • Zabezpieczenie przed zwarciem: ograniczenie prądu, Auto-CV
 • Waga: 11.7 g
 • Rozmiar: 47x23x14 mm

Uwagi
 • Urządzenie reguluje napięcie obniżając (nie podnosi napięcia). Napięcie zasilające musi być większe od napięcia odbiorczego.
 • Niewłaściwe podłączenie polaryzacji zasilania powoduje uszkodzenie przetwornicy
 • To urządzenie jest przeznaczone dla doświadczonych majsterkowiczów, wymagana jest podstawowa wiedza z elektroniki i umiejętność lutowania. Firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z braku umiejętności lutowania lub instalacji elektrycznych źle wykonanej.
 • Sprawdzić napięcie wyjściowe i dostosować potencjometrem właściwego a dopiero potem podłączać urządzenie odbiorcze.
Opinie naszych klientów
Ocena:
5/5
Autor: Bogdan, Krasiejów
Żadnych problemów działa bardzo dobrze. Polecam
Ocena:
5/5
Autor: Zdzisław, Łódź
To dobra przetwornica można dodać radiator Ok.
Ocena:
5/5
Autor: Dawid, Mysłowice
Polecam
Ocena:
5/5
Autor: ANDRZEJ, LEŚNO
5/5
Ocena:
5/5
Autor: Adrian, Uraz
Dobra przetwornica !!!! Brak zastrzeżeń.
Ocena:
5/5
Autor: Paweł, KATOWICE
Działą super, w 24v drukarce zamontowałem by wsadzić 12v wentylatory, mam dodatkową regulacje ich prędkości bez zmian w gcodzie. Używam ich również jako BECa
Ocena:
5/5
Autor: Arkadiusz, Witanowice
Przetwornica 3A, 3-35V na 1,5-30V - DC-DC - step-down - LM2596 - do FPV
Bardzo dobra przetwornica!
Ocena:
5/5
Autor: Arkadiusz, Witanowice
Przetwornica dzielnie działa już od dawna zasilając oświetlenie w pokoju.
Ocena:
5/5
Autor: Grzegorz, Fajsławice
dobra jakość
Ocena:
5/5
Autor: Michał, Cieklin
Świetny produkt w super cenie . Polecam!
Ocena:
5/5
Autor: Wiktor, Kęty
super
5/5
Najczęstsze pytania naszych klientów

Witam. 

Odbiornik elektryczny po przyłożeniu ustalonego napięcia sam pobiera tyle prądu ile potrzebuje do prawidłowego działania. Dioda jest tutaj złym przykładem, ponieważ akurat dioda potrzebuje mieć ograniczony prąd. Jednak, np. silnik elektryczny szczotkowy / DC zasili się z 6V to będzie pobierał ileś prądu w czasie swojej pracy. 

Przetwornica, która umożliwia ograniczyć pobór prądu: XL4015 - 39-100 Ropczyce - przydaje się gdy: wiemy ile prądu coś pobiera np. 500mA ale nie wiemy czy to urządzenie działa poprawnie - czy nie ma zwarcia. Wtedy można np. ograniczyć prąd na przetwornicy na np. 550mA i gdy wszystko bd ok to urządzenie zadziała, jednak gdy pobór będzie większy to przetwornica ograniczy go do ustalonego i poinformuje nas o tym zaświecając diodę LED - dzięki czemu możemy zareagować i odłączyć urządzenie od zasilania aby się nie spaliło. 

Witam. 

Produkt 5375 jest to przetwornica step-down obniżająca napięcie tak jak zostało to zawarte w opisie produktu. Jeżeli z 4V chce Pan uzyskać 12 to potrzebuje Pan przetwornicy step-up podwyższającej napięcie. To jedna sprawa, kolejna to co będzie zasilane z tych 12V? Ile mocy może Pan uzyskać? To zależy głównie od ogniwa i jego wydajności prądowej i pojemności, ponieważ przetwornice step up mamy nawet o wydajności 10A :) 

Jednak należy pamiętać, że wzór na moc jest nieugięty P=U*I i jeżeli podniesiemy napięcie to i również pobór prądu będzie tyle razy większy ile podniesione napięcie, czyli 4V do 12V czyli 3X więcej również prądu. Przykład: podłączamy do przetwornicy żarówkę 12V - 1A to z ogniwa popłynie prąd ponad 3A. 

Witam. W zależności od smartfona nie wszyscy producenci pozwalają na ładowanie po podaniu tylko + i - zasilania ale to już kwestia indywidualna smartfonu i producenta. TAK dokładne będzie niezmienne jeżeli będzie podane tylko wyższe mieszczące się w normie. 

Witam. Dioda LED świeci się po zasileniu przetwornicy i obecności napięcia na jej wyjściu. 

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skorzystaj z pomocy naszego EKSPERTA

Zadaj pytanie
Zamknij
Pliki do pobrania
pixelpixelpixelpixel