Dodaj produkty podając kody
Cyfrowy wyzwalacz czasowy 6-20V 10A z Wyzwalaczem elektronicznym - timer
- Cyfrowy wyzwalacz czasowy 6-20V 10A z wyzwalaczem elektronicznym to niezawodne rozwiązanie dla Twoich projektów. Urządzenie ma 7 trybów pracy, zapewniając elastyczność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Przy wykorzystaniu moc maksymalnej 400W, pami
Cyfrowy wyzwalacz czasowy 6-20V 10A
Moduł przekaźnika może pracować w siedmiu trybach wybranych przez użytkownika dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
Moduł zasilany napięciem od 6 do 20VDC, które pojawia się na jego wyjściu po wyzwoleniu przekaźnika.
Masa zasilania układu jest nie połączona z masą sygnału, jednak może być wspólną po złączeniu zworki GND T - GND nad złączem sygnałowym ARK2. Zaletą układu jest zapamiętywanie ustawień po odłączeniu zasilania, dzięki czemu użytkownik może być spokojny gdy zabraknie zasilania w sieci, a moduł zacznie normalną ustawioną pracę po otrzymaniu zasilania.
Dodatkowy przycisk "STOP" pozwala na natychmiastowe odłączenie wyjścia!
Maksymalna moc pobierana na wyjściu wynosi 400W, przy mocach bliskich maksymalnej zaleca się zastosowanie dodatkowych radiatorów na tranzystorach wyjściowych, a napięcie zasilania jest równe napięciu wyjściowemu.
Moduł podaje na wyjściu napięcie równe wartości napięcia zasilającego.
Instrukcja programowania:
Opis przełączania trybów:
Po podaniu zasilania i odczekania chwili wciskamy przycisk "SET" na ok. 4 sec. po czym wyświetla się numer obecnie pracującego trybu. Aby go zmienić wciskamy przycisk "UP", lub "DOWN" i nowy tryb zatwierdzamy przyciskiem "SET", przechodząc do kolejnego parametru. Następnie zależnie od wybranego trybu ustawiamy kolejne parametry "OP", "LC", "LOP", ustawiając czasy możemy wybrać z zakresu od 0,1 sec do 999 min. przyciskiem "STOP" przesuwamy przecinek dzięki czemu można ustawić tak szerokie zakresy, jeżeli świeci się za trzecią cyfrą to ustawiany jest czas w sekundach, jeżeli po 2 cyfrach to w dziesiątych części sekundy (0,1 sec), a jak świecą się wszystkie 3 . Przyciskiem SET przechodzimy do kolejnych ustawień, chcąc je zatwierdzić przytrzymujemy przycisk SET przez 3 sekundy.
Opis skrótów:
- OP - czas załączenia przekaźnika
- CL - czas rozłączenia przekaźnika
- LOP - liczba powtórzeń
- Tryby pracy modułu:
- P1.1 - Przekaźnik jest rozłączony. Po podaniu sygnału na wejście TRIG, przekaźnik zostaje załączony na określony czas - OP. Po odliczeniu wyświetlanym na wyświetlaczu przekaźnik z powrotem wraca do stanu rozłączonego. Ponowne załączenie przekaźnika występuje po ponownym podaniu sygnału TRIG.
- P1.2 - podtryb P1.1. Bliźniaczy do 1.1, różnica jest taka że podczas trwania załączenia przekaźnika ponowne podanie sygnału TRIG resetuje licznik do 0 i odliczanie czasu następuje od początku.
- P1.3 - podtryb P1.1. Z różnicą taką, iż podczas trwania załączenia przekaźnika ponowne podanie sygnału TRIG powoduje natychmiastowe wyłączenie przekaźnika.
- P-2 - przekaźnik rozłączony. Po podaniu sygnału, przekaźnik załącza się z opóźnieniem określonym - CL. Po upływie czasu OP (czas załączenia przekaźnika) przekaźnik ponownie się rozłączy. Przykład: OP- 10sek., CL - 5sek. Po podaniu sygnału na TRIG, przekaźnik załączy się po 5 sekundach i przez 10sek. będzie załączony następnie się rozłączy.
- P3.1 - przekaźnik rozłączony. Po podaniu sygnału, przekaźnik załączy się czas - OP. Po tym rozłączy się na czas - CL. Ilość powtórzeń określa funkcja - LOP. Przykład: OP- 10sek. CL- 2 sek. LOP - 2 razy. Po podaniu sygnału przekaźnik załączy się na 10sek. (OP), następnie rozłączy się na 2 sek. - (CL), następnie wszystko powtórzy się jeszcze raz (LOP - 2). Podanie sygnału TRIG w trakcie trwania programu powoduje zatrzymanie i przywrócenie ustawień domyślnych.
- P3.2 - Po podaniu zasilania, przekaźnik zostanie załączony na czas - OP, następnie zostanie rozłączony na czas - CL. Cały program będzie wykonywany tyle razy ile zostało zapisane w funkcji -LOP. Jeżeli funkcja LOP nie będzie ustawiona (---) to cała procedura będzie się wykonywać w nieskończoność. W tym trybie wejście TRIG jest nieaktywne!
- P-4 - przekaźnik rozłączony. Po podaniu sygnału, przekaźnik załącza się i pozostanie tak długo jak sygnał TRIG będzie występował. Po odłączeniu sygnału TRIG odłączenia przekaźnika nastąpi po upływie czasu OP.
Dane techniczne:
- napięcie zasilania 6 - 20VDC
- prąd maksymalny 20mA (50 mA jeżeli przekaźnik jest załączony)
- obciążenie wyjścia: 15A (400W)
- zakresy czasu: od 0,1 sec do 999 min. (przycisk STOP przesuwa przecinek).
- temperatura pracy -40 do 80 stopni celsjusza
- Wymiary: 60 x 34,5 x 14mm
- Rozstaw otworów montażowych: 54 x 29mm
- napięcie TRIG - 3 - 20VDC (masa TRIG nie jest wspólna z masą zasilania w celu uniknięcia zakłóceń na wejściu TRIG z napięcia zasilania lecz można to zmienić zwierając zworkę oznaczoną GND_T - GND)
Opis wyjść modułu:
- OUT+,OUT- - wyjście
- VIN - 5 - 30V - plus zasilania modułu
- GND - masa zasilania modułu
- SIGN - wejście wyzwalania przekaźnika
- GND_T - masa wejścia wyzwalania przekaźnika
Zobacz również: Cyfrowy przekaźnik czasowy 6-20V - z przekaźnikiem mechanicznym
Opinie o Cyfrowy wyzwalacz czasowy 6-20V 10A z Wyzwalaczem elektronicznym - timer
w naszym programie lojalnościowym.
Tego układu raczej nie może Pan użyć ponieważ daje on napięcie na wyjście równe napięciu wejściowemu więc odpada. Proponowałbym użyć analogicznego układu z przekaźnikiem gdzie ma Pan galwanicznie odseparowaną parę styków do której spokojnie może Pan podłączyć obwód roboczy na 230V AC
Jak najbardziej jednak zalecałbym użycie wersji z przekaźnikiem która pozwala odseparować zasilanie płytki od zasilania samej zgrzewarki https://abc-rc.pl/product-pol-9720-Cyfrowy-Timer-czasowy-M792-6-30V-z-przekaznikiem-10A-wyzwalacz-czasowy.html który niestety jest obecnie niedostępny.
Może Pan ew. wykorzystać ten moduł jednak obowiązkowo należało by pod wyjście dać mu przekaźnik i dopiero przez jego styki sterować samą zgrzewarką. Bez niego spali Pan tranzystory sterujące na płycie.