Darmowy zwrot
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
- Stan:Nowy
- Kod producenta:6640
- Producent:abc-rc
- Model:7575, 6640
Miernik - moduł woltomierza DC 0-99,9V - LED czerwony w obudowie

Uniwersalny moduł cyfrowego woltomierza w obudowie.
Wygodny sposób na wykonanie własnego miernika w swoim urządzeniu.
Dane techniczne
- Napięcie wejściowe mierzone: DC 0V-99.9V (przewód żółty lub biały)
- Miernik zasilany jest napięciem: 4V-28V (przewód czerwony)
- Wyświetlany wynik do części dziesiętnych i setnych: np. 8,55V / 12,5V / 100V
- Wielkość cyfr LED: 0,56"
- Częstotliwość odświeżania: 500ms/1pomiar
- Dokładność pomiaru: 1%
- Temperatura pracy: -10* do 65*C
- Wyprowadzenia:
- czerwony - plus zasilania (3-30V)
- biały (lub żółty) - pomiar napięcia stałego (0-99.9V)
- czarny - minus
- Miernik w zależności od wersji może, lub nie posiadać kalibrację* w 2 wariantach: potencjometr / przycisk (w zależności od serii). Instrukcja dostępna poniżej.
- Wymiary otworu montażowego: 46x26,5 mm
Instrukcja kalibracji moduł woltomierza DC 0-99,9V
Wersja opcjonalna*
1. W przypadku potencjometru sprawa wygląda prosto wystarczy wkrętakiem dokonać regulacji w lewą, lub prawą stronę.
2. Gdy mamy miernik z przyciskiem sprawa wygląda następująco:
Należy przytrzymać przycisk - wyświetli się opcja "1-U"- przytrzymać przycisk - (zatwierdzenie opcji kalibracji), pojawi się napięcie.
Teraz przytrzymanie przycisku powoduje manipulację o 0,1V: pierwsze przytrzymanie powoduje dodanie 0,1V w górę następne przytrzymanie powoduje spadek napięcia o 0,1V i tak w pętli. Dłuższe przytrzymanie powoduje szybszy spadek lub wzrost napięcia kalibracji. Po skończonej kalibracji miernik sam z niej wychodzi po odczekaniu określonego czasu bezczynności.
Artykuł tematyczny
Zapraszamy na naszego bloga firmowego, gdzie znajdziesz artykuły związane z tematem: Firmowy Blog ABC-RC.PL
Witam.
Wybrał Pan miernik o zakresie 0-100V, jest to bardzo szeroki zakres przez co dokładność pomiaru jest znacznie mniejsza (jednak moim skromnym daniem rewelacyjna). Czym mierzy Pan napięcie na ogniwie? Jeżeli miernikiem uniwersalnym to posiada on zakresy przeważnie jest ich 5. Proszę ustawić zakres na 200 i dokonać pomiaru, miernik pokaże tylko jedno miejsce po przecinku, a więc np. 3,7V i multimetr również takie pokaże i proszę porównać wyniki.
Dodatkowo proszę Pamiętać że miernik uniwersalny też ma swoje tolerancje (proszę zajrzeć do instrukcji obsługi), no chyba, że dokonuje Pan pomiaru markowym, skalibrowanym miernikiem (przez producenta) za 3000zł. Jednak z drugiej strony miernik za 3000zł w porównaniu do woltomierza za 12,60zł to przyzna Pan że jest dobry skurczybyk :)
Miernik zawyża Panu o 0,02 setne wolta - to bardzo mało! - wiadomo jak dla kogo :D
Opcja kalibracji jest jeżeli w mierniku jest zainstalowany potencjometr, który wygląda tak jak w tym produkcie: https://abc-rc.pl/product-pol-7946-Woltomierz-DC-0-20V-z-Alarmem-przekroczenia-HV-i-LV-0-36.html opisany na zdj w opisie jako calibration potentiometr.
Jednak teraz widzę, że jest jakaś inna wersja i nie ma potencjometru tylko przycisk (którą prawdopodobnie Pan posiada), w zależności jaką Pan ma to bez podłączonego przewodu sygnałowego pokazuje Panu 0V? Lub po podłączeniu do przewodu minusowego? Bo moja pierwsza lepsza sztuka pokazuje idealne napięcia w zakresie 0-30V do jednego miejsca po przecinku.
Hmmm można wyregulować napięcie w wersji z przyciskiem, trzeba się nim pobawić. Należy przytrzymać przycisk - wyświetli się opcja "I-U", przytrzymać przycisk - (zatwierdzenie opcji kalibracji), pojawi się napięcie. Teraz przytrzymanie przycisku powoduje manipulację o 0,1V: pierwsze przytrzymanie powoduje dodanie 0,1V w górę następne przytrzymanie powoduje spadek napięcia o 0,1V i tak w kółko. Dłuższe przytrzymanie powoduje szybszy spadek lub wzrost napięcia kalibracji. Po skończonej kalibracji miernik sam z niej wychodzi po odczekaniu określonego czasu bezczynności.
Oczywiście może Pan zwrócić towar i np. zakupić miernik, który pokazuje do 2 miejsc po przecinku :)
Dodałem również tą instrukcję na stronę produktu tak więc, dziękuje za zgłoszenie uwagi i życzę miłego dnia :)
Nie znalazłeś odpowiedzi? Skorzystaj z pomocy naszego EKSPERTA
Zadaj pytaniePorady ABC-RC
Jak przerobić woltomierz na amperomierz?

Artykuł opisuje proces przekształcania zwykłego woltomierza w amperomierz, przedstawiając krok po kroku od wyboru urządzenia do przeróbki, przez szczegółowy opis procesu, aż po dostosowanie skali pomiarowej.
Podczas lektury, czytelnik zostanie poinformowany o kluczowych aspektach, na które należy zwrócić uwagę, aby przeróbka była bezpieczna dla użytkownika i urządzenia, a także otrzyma praktyczne porady, jak uniknąć typowych błędów.
Na koniec, artykuł prezentuje różnorodne zastosowania przerobionego amperomierza, podkreślając wielofunkcyjność urządzenia po przekształceniu.