Modele samolotów dostępne w sklepie ABC-RC.PL

Prezentujemy państwu dostępne modele samolotów RC w naszym sklepie. Każdy z modeli jest opisany tak szczegółowo jak to tylko możliwe. :

Główną kategorię SAMOLOTY RC dzielimy na 6 podkategorii:

 

 Modele Samolotów RTF(Ready To Fly) - Samoloty gotowe do lotu. Znajdziemy tutaj głównie modele dla początkujących osób, które chcą rozpocząć przygodę z modelarstwem powietrznym. Wszystkie elementy niezbędne do lotu znajdują się w zestawie. Od zasilania po nadajnik do sterowania modelem. Modele te zazwyczaj są w pełni złożone, bądź wymagają jedynie prostego montażu typu skręcenie skrzydeł. Dzięki takim zestawom możemy rozpocząć zabawę od razu po wyjęciu modelu z pudełka. Samoloty RC z tej kategorii posiadają także szereg funkcji, które ułatwiają pierwsze kroki z lataniem. Konstrukcje te zazwyczaj są stworzone z bardzo wytrzymałego materiału EPP, który przerwa niejedno "twarde lądowanie". 

Ciekawą propozycją w tej kategorii jest np. model Hobbyzone duet:

hobbyzone duet


Samoloty ARTF (Almost Ready To Fly) - Modele samolotów prawie gotowe do lotu. W zestawie zazwyczaj nie ma aparatury RC i zasilania (akumulatora). W naszym sklepie znajdą państwo w tej kategorii konstrukcje takie jak Pioneer XL czy Sky Cruiser V2 o imponującej rozpiętości 2400mm, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło tutaj także tzw. "Latajacych skrzydeł", które swoją nazwę zawdzięczają bardzo niewielkim kadłubem w stosunku do wielkości skrzydeł. Dzięki takiej budowie ma opływowy kształt i osiąga bardzo duże prędkości przy niskim zużyciu prądu. Tutaj również większość modeli zrobiona jest z wytrzymałej pianki EPP.


Modele ARF - Podobnie jak ARTF nie posiadają nadajnika i zasilania. W zestawie również nie znajduje się pełna elektronika i napęd. Posiada elementy takie jak np. chowane podwozie. W tej kategorii znajdą państwo piękne modele z napędem spalinowym bądź elektrycznym. Stworzone są zazwyczaj z wysokiej jakości drewna balsowego i sklejki lotniczej. Konstrukcje tego typu oklejone są termoprzylepną folią ORACOVER, która odporna jest na działanie paliwa lotniczego.


Modele z EPP i EPO - Bardziej ogólna kategoria która zawiera w sobie modele w wersji KIT (brak elektroniki, aparatury, goła konstrukcja) a także resztę RTF, ARF itd. W tej kategorii znajduja się modele 3D, akrobacyjne, ESA i inne. Łączy je wspólny materiał z którego zostały wykonane - Pianka EPP i EPO.

Imponującą pozycją, która niedawno trafiła do naszego asortymentu jest model Eagle (orzeł) o rozpiętości 1430mm. Model ten świetnie prezentuje się w powietrzu z racji swojego dokładnego malowania.

Model Eagle (Orzeł) -1430mm - EPP KIT


Modele ESA - to nowa dyscyplina aircombat (Electric Simply Aircombat) Ze wzgledu na prostote budowy ,wymiary i koszty ma ona szanse na dużą popularyzacie wśród modelarzy dla których  'prawdziwy ' Aircombat był zbyt urazowy i kosztowny. Znajdziemy tutaj super konstrukcje do walk powietrznych w malowaniach zaczęrpniętych z maszyn bojowych biorących udziały w I i II wojnie światowej.


Modele akrobacyjne i 3D - Ta kategoria zawiera w sobie modele zarówno z EPP oraz drewna balsowego i sklejki lotniczej. Konstrucje te maja za zadanie wykonywanie podniebnych akrobacji dlatego też ich konstrukcja została dokładnie przemyślana pod tym kątem.